לבני: "העדפתי את החרדים בממשלה, אבל בנט נכנס בזכות ברית האחים״

קורצת לחרדים? מספר 2 ב'מחנה הציוני' בראיון ל'קול חי': "היתה לי הצעה חלופית לסנקציות הפליליות אך ראש הממשלה בחר אחרת. הוא תמך בזה כראש ממשלה, איך הוא יכול לומר שזה נכפה עליו?"

יו"ר מפלגת 'התנועה' ומספר 2 ב'המחנה הציוני' העניקה הבוקר ראיון לרדיו 'קול חי' והתייחסה לסוגיות הפוליטיות והמדיניות שעל סדר היום.

"הייתה לי הצעה חלופית לסנקציות הפליליות שנותנת מענה ופתרון לפני שמגיעים לסנקציות פליליות נגד בחורי הישיבות, אך ראש הממשלה בחר אחרת", חשפה לבני והוסיפה: ״כחלק מהיותינו מדינה יהודית חשוב לשמר את עולם הישיבות – אך צריך לעודד חרדים לצאת לשוק העבודה – לעודד ולא לכפות".

בהמשך תקפה לבני את נתניהו על רקע הבטחותיו בענין ביטול הסנקציות הפליליות: "ראש הממשלה מבטיח לבטל את הסנקציות – אבל הוא תמך בזה כראש ממשלה. איך הוא יכול לומר שזה נכפה עליו?!".

"נדון בחוק הגיוס כמו על דברים אחרים אחרי הבחירות עם כל השותפים הפוטנציאלים. אנחנו לא מבטיחים הבטחות שווא בשביל כמה קולות לפני בחירות שלא נקיים ביום שאחרי – אנחנו לא נתניהו", אמרה לבני באשר לעמדת המחנה הציוני במידה והרצוג אכן ירכיב את הממשלה הבאה.

לבני טענה כי אחרי הבחירות הקודמות היא עדיפה את החרדים בממשלה במקום הבית היהודי: ״אני מקווה שהחרדים ימליצו על הרצוג להרכיב את הממשלה. הממשלה האחרונה הייתה בלי חרדים ואני התנגדתי לכניסתו של בנט במקום החרדים".

לבני לא פספסה את ההזדמנות לעקוץ את נתניהו סביב דו"ח המסקר: "אני צמה בכיפור. זה חג חשוב לי כמו לכל עם ישראל. אבל מתברר שגם היהדות אצל נתניהו זה פוליטיקה. קראתי את דו"ח מבקר המדינה על הזמנת החשמלאי ליום כיפור והזדעזעתי, אני לא מדליקה את החשמל ביום כיפור, הדור הצעיר – הילדים שלנו הולכים לבית כנסת ביום כיפור".

בסיום הראיון נשאלה לבני על נאום נתניהו בקונגרס והשיבה: "נתניהו באמת מודאג מהגרעין האיראני אבל הנאום שלו בוושינגטון הוא התערבות בפוליטיקה האמריקאית כדי לגרוף קולות בישראל', זה ה נאום פוליטי ולא מדיני".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.