לבני: "אשמח אם אשכנזי יצטרף למחנ"צ"

למרות שטרם נמסרה הודעה רשמית על סגירת התיק בעניינו, החיזור אחר גבי אשכנזי בשיאו. לבני: "מאמינה בשילוב כוחות"

המערכת הפוליטית ממשיכה לחזר אחרי גבי אשכנזי: ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) אמרה אמש כי במידה והפרסם על סגירת התיק נגד הרמטכ"ל לשעבר יתברר כנכון, היא תשמח לראות אותו מצטרף ל'מחנה הציוני'.

בצ'אט פתוח עם גולשים שקיימה לבני בעמוד הפייסבוק שלה, היא כתבה: "אשמח לראות את גבי אשכנזי מצטרף לפוליטיקה בכלל ולמחנה הציוני בפרט. מאמינה בשילוב כוחות שיוכל להחליף את נתניהו ויפה שעה אחת קודם".

בחדשות 2 נחשף בשבוע שעבר כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, החליט לסגור את תיק החקירה נגד הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, בחשד למעובות בפרשת הרפז. ע"פ הפרסום, הודעה רשמית על כך תצא בימים הקרובים.

במערכת הפוליטית נרשמת דריכות רבה לקראת ההודעה על סגירת התיק. כניסתו הצפויה של אשכנזי, הנחשב לתקוה הגדולה של מחנה המרכז – שמאל, למערכת הפוליטית עשויה לחולל בה תמורות משמעותיות.

לפי שעה טרם ברור לאיזו מפלגה בכוונתו להצטרף, כאשר יותר מסביר שאשכנזי עצמו טרם הגיע להחלטה. למרות זאת ההערכה הרווחת היא כי אשכנזי יצטרף למפלגת העבוה כאשר גם 'יש עתיד' נמצאת בתמונה.

כניסתו של אשכנזי למפלגת העבודה תאפשר לו להתמודד על הנהגת המדינה, יעד שאליו הוא חותר. מנגד, כדי להגיע לעמדה הזאת, על אשכנזי להתמודד על ראשות המפלגה בפריימריז המלוכלכים והמדממים שלה – על כל המשתמע מכך.

ב'יש עתיד' לעומת זאת מובטח לאשכנזי המקום השני במפלגה, ללא יריבים וללא התמודדויות. הבעיה: מהמקום השני ביש עתיד הנהגת המדינה נראית יעד רחוק במיוחד. למרות זאת, במפלגה לא מרימים ידיים ולוחצים על אשכנזי להצטרף. יו"ר המפלגה, יאיר לפיד, שמעוניין מאוד בדמות בעלת הילה ביטחונית בנבחרת שלו, מציג בפני אשכנזי סקרים וההערכות לפיהם יש עתיד עשויה בקונסטלציה מסויימת לעקוף את מפלגת העבודה.

אשכנזי. הכניס את המערכת הפוליטית לתזזית. צילום: פלאש 90
אשכנזי. הכניס את המערכת הפוליטית לתזזית. צילום: פלאש 90

בנוסף, אשכנזי מצוי ביחסים מצויינים גם עם ח"כ לשעבר ואיש המפלגה, אלעזר שטרן. הבוקר התראיין שטרן לגל"צ והודה כי שוחח עם אשכנזי על הצטרפות למפלגה. שטרן גם האשים את הרשויות בכך ש"ביצעו באשכנזי סיכול ממוקד" במטרה למנוע את כניסתו לפוליטיקה, דבר שלטענתו יכל לאיים על בכירי המערכת כיום.

על אף האמור, ההערכה הרווחת היא כי בסופו של יום יצטרף אשכנזי למפלגת העבודה, אותה הוא מקוה לכבוש בסערה, כאשר היעד הבא שלו יהיה מעון רה"מ.

מי שלא רגוע, בלשון המעטה, מההתפתחוית הוא יו"ר מפלגת העבודה, יצחק הרצוג, שכניסה אפשרית של אשכנזי עלולה לאיים על תפקידו כראש המפלגה. גם הצטרפותו ליש עתיד לא תרגיע את הרצוג מאחר ויש בכוחה לשנות את תמונת המנדטים בגוש המרכז שמאל.

אל הרצוג מצטרף פוליטיקאי מודאג נוסף: בנימין נתניהו. רה"מ רואה באשכנזי יריב מאתגר, כזה שלא הציב בפניו מחנה המרכז – שמאל בשנים האחרונות. יחד עם זאת בסביבת נתניהו מעריכים כי יקח זמן עד שכניתו של אשכנזי לפוליטיקה תתורגם להתמוודדת על הנהגת המדינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.