לבני: "כחלון הוא שותף טבעי ליצירת גוש נגד נתניהו"

חברת הכנסת ציפי לבני ממפלגת המחנה הציוני התארחה היום בכנס הרצליה ודיברה על המצב בממשלה ובמפלגה בה היא שותפה

חברת הכנסת ציפי לבני ממפלגת המחנה הציוני התארחה היום בכנס הרצליה והתייחסה לבני גם למו"מ המדיני ואמרה "אם טראמפ רוצה לתקן את הטעויות של אובמה – שיניח את העקרונות על השולחן. לא לכפות תוכן על הצדדים –  אלא להכריח לקבל החלטה".

"הפלשתינים חרדים מטראמפ – והורידו את כל דרישות הסף למומ. טראמפ הוא הזדמנות, אף אחד לא רוצה להגיד לו לא, הוא הגדיר את הדיל כיעד ומה שנשאר לו זה רק לעשות כוראוגרפיה נכונה, ללכת לערבים לקחת  פיקדון של צעדים לקראת ישראל, אם וכאשר ישראל תגלה רצינות מספקת, לא צריך להמציא את  הגלגל מחדש".

"הגיע הזמן להרים מסך ולראות את אחורי הקלעים של הממשלה הזאת: הברית האמיתית בין הבית היהודי לראש הממשלה. הם באידיאולוגיה שבעיניהם מצדיקה את דריסת שומרי הסף, כי הדמוקרטיה היא נטל על מבקשי הסיפוח – והוא כדי שלא יבדקו יפרסמו יבדקו ויעמידו לדין בשחיתות".

"כשהאיומים שלנו בצפון הם כאלה – ישראל לא יכולה להרשות לעצמה ששיעור כל כך גדול מכוחה הצבאי, שמטעמים בטחוניים אני לא יכולה להגיד כמה, יוחזק ביהודה ושומרון".

"ביטחון זה לאפשר לפלשתינים לבנות סביב הערים כפי שצהל ממליץ כדי לשחרר את הלחץ ולהקטין את לטרור, התפיסה הבטחונית שלנו היא גבול מוכר שעליו מגינבעוד הגושים יהיו חלק מישראל ההתנחלויות המבודדות  הם נטל על בביטחון המדינה, הן פוגעות בביטחון מסבכות את היכולת להגיע לשלום וכל בניה חדשה נועדה למנוע מאיתנו אי פעם את האפשרות להגיע להסכם. לעומת ההיסטוריה של חומה ומגדל – הן לא עוזרות לנו לקבוע גבול, אלא נועדו להפריע לנו לקבוע גבול זאת האמת, כל השאר תרוצים שנועדו להסתיר את האמת מהציבור במסווה של ביטחון, לכן צריך משאל עם עכשיו – להחליט מה אנחנו רוצים".

בהמשך התייחסה לבני למצב הפוליטי בגוש המרכז שמאל ואמרה "מפלגת העבודה לקראת בחירות, כמובן לא אתערב, אבל חשוב שמי שיבחר יתמוך ביצירת גוש פוליטי חזק, מישהו שמבין שמפלגת העבודה לא מספיקה. לא יכולה לבד, זאת הדרך היחידה, זה מה שצריך כדי לשנות את ההגה של הספינה, הרצוג הבין את זה ב-2015, שזה מה שמייצר תקווה, השותפות של 2015 זה מה שהיה בבחירות הקודמות, עכשיו צריך להיערך לבאות בגוש רחב".

"יש פרטנרים טבעיים, פרטנר טבעי לגוש הזה הוא כחלון – שרק אתמול אמר פה את מה שרוב הציבור בישראל מבין – בסוף יהיו פה שתי מדינות, הוא הקול הפרגמטי היחיד בממשלה הזאת אבל לא המנהיג המתון היחידי בישראל, חבירה של ההנהגה המתונה היא התקווה והאחריות של כולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.