שרת המשפטים לבני מאשימה בראיון וידאו ל'פגוש את העיתונות': "הבית היהודי מבודד את ישראל, אורי אריאל משקר לבוחריו

בראיון לרינה מצליח לתוכנית "פגוש את העיתונות" אומרת ציפי לבני ומתייחסת להצלחתה לא לבודד את ישראל עם החלטת האיחוד האירופי: "ראש הממשלה קיבל החלטה אחראית, ולי הייתה את היכולת להגיע להסדר מול האירופים – הסדר שמייצג את המדע וההייטק במדינת ישראל". עוד אמרה לבני: "ההסכם הזה היה עלול להחזיר את מכון ויצמן לאחור ולנתק את מדינת ישראל, יש אנשים בממשלה שאמרו לאירופים 'אם אתם לא תתנו להתנחלויות כסף אף חברה ישראלית לא תקבל כסף'. החברה הישראלית כמעט ניתקה את עצמה מהעולם".

לבני אף שיגרה עקיצה לעבר יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שהאשימה בשבוע שעבר באותוה תוכנית כי היא מחפשת להסתובב ושיבושם לה עם זה: "בנט גילה השבוע את המציאות. הוא גילה עד כמה 'ההסתובבות שלי' הביאה אותו לחתום על הסכם כל כך חשוב לישראל, הוא גם הבין כי הוא לא יכול לנתק חברות ישראליות מאירופה רק בגלל האידיאולוגיה שלו".

על ההחלטה לעצור את המכרזים הערי יהודה ושומרון: "הממשלה התחייבה שהמכרזים האלה נעצרו ולא יקודמו. זאת ההתחייבות הרשמית של הממשלה ושל נתניהו".

והאשימה את שר הבינוי והשיכון אורי אריאל בכך שהוא משקר באופן גלוי לבוחריו: "אם אורי אריאל רוצה לקרוץ לבוחריו או לשקר להם, הוא לא יעשה את זה על חשבון אמינות מדינת ישראל", ומזהירה: "לא אתן לזה יד ולא מדובר בהתחייבות אישית שלי, אלא בהתחייבות של ראש הממשלה למען היחסים שלנו עם ארצות הברית".

צפו בראיון עם רינה מצליח – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.