מבוכה ללפיד • לבני: "משרד האוצר לא פנה לשמאי הממשלתי לצורך קבלת נתונים" (וידאו)

עוד מכה לתוכנית הדיור של לפיד: שרת המשפטים ציפי לבני חשפה היום כי רק 200 דירות חדשות נמכרו בפחות מ-600,000 ש"ח במהלך שנת 2013, "שאלתי את השמאי הממשלתי הראשי האם פנו אליו לקבלת נתונים והוא אמר שלא, והעבודה נעשתה רק לאחר פנייתי אליו" השיבה לבני במענה לשאילתות שהגישו חברי הכנסת אריה דרעי ויעקב אשר. עוד אמרה לבני בדיון: "אסור לייצר אפליה, או מצב שבפועל אין שום יכולת לאה שלא משרתים להינות ממנה". שר השיכון אורי אריאל אמר בדיון: "אנחנו מתנגדים להצעת האוצר, מי שיחליט זו וועדת הכספים ומליאת הכנסת"

שרת המשפטים ציפי לבני ענתה הבוקר (רביעי) במליאת הכנסת על שאילתה של ח"כ אריה דרעי ששאל האם נכונים הפרסומים כי השרה פנתה לשמאי הממשלתי לבדוק אם ליועץ-המשפטי לממשלה הוצגו נתונים שגויים באשר לדירות שעלותן שש-מאות אלף שקל.

השרה לבני השיבה ואמרה : "לאחר שנשמעה ביקורת שאין דירות שעומדות בקריטריון האמור, פניתי לשמאי הראשי על מנת לקבל נתונים ומהנתונים שהובאו בפני עולה שאכן מדובר במספר דירות נמוך מאוד כמעט קבוצה ריקה. בהתאם לרשימת העסקאות שבוצעו בדירות חדשות ב2013 עלה שמתחת לרף של 600 אלך שקל בוצעו רק 400 עסקאות במהלך השנה, ומתוכן משקפות ערך אמיתי כלומר לא מחסנים ולא דירות במחירים מיוחדים שהממשלה עודדה, רק כמחצית.

[alooma ref="9291630e90fbc1877f4a96d7f36e17fe.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

לבני הוסיפה "אני מאמינה שעידוד צעירים שתרמו למדינה זה עידוד ראוי ושצריך להיות הבדל בין משרתים ללא משרתים. העיקרון לפי היועמ"ש הוא שמותר לעשות הבחנה אבל אסור לייצר אפליה, או מצב שבפועל אין שום יכולת לאה שלא משרתים להינות ממנה. בשלב הזה מדובר רק בתזכיר ואני מניחה שיתקיים דיון בעניין."

דרעי המשיך ושאל לבני: "האם את יכולה להודיע לנו שהיועמ"ש ואת כשרת משפטים תדאגי לכך שהממשלה לא תאשר את התזכיר בסכום של 600 אלף, אלא אם כן יהיה מלאי דירות אמיתי.

כמו כן את גם משפטנית, האם זה לא דיווח כוזב לממשלה? הרי אם חברה ציבורית היה מגיש לבורסה נתונים לא נכונים מיד היו מגישים נגדו תלונה. זה מבייש את ממשלת ישראל להוציא נתונים כוזבים ליועמ"ש. האם את מתכוונת לעבור על זה לסדר היום?"

ח"כ יעקב אשר שאל גם את השרה לבני "האם כשהוגשו הנתונים וישב על זה היועמ"ש היה מישהו ממשרד השיכון שאמור לדעת את ערך הדירות, או שזה היה רק בין האוצר ליועמ"ש. יש הרגשה של ניצול היועמ"ש עבור אג'נדות של אנשים שמנסים לכפות עליו את עמדותיהם."

השרה לבני השיבה: "מדובר בעניין חוקתי והפוסק האחרון בממשלת ישראל הוא היועמ"ש. אני לא השתתפתי בדיון בנושא אלא הוא נערך בין גורמים מקצועיים. שאלתי את השמאי הממשלתי הראשי האם פנו אליו לקבלת נתונים והוא אמר שלא, והעבודה נעשתה רק לאחר פנייתי אליו."

שר השיכון אורי אריאל אמר בדיון: "למיטב ידיעתי נמסר בדיון על ידי הנציגים המקצועיים של משרד האוצר, שאין יחידות דיוק בעלות הזאת אלא מאות בודדות. הדבר היה מונח לרגלי המשתתפים. לצערי הרב נציגי משרד השיכון לא הוזמנו לדיון ואני חושב שזו תקלה. אנחנו מתנגדים להצעה הזו, למיטב הערכתי ברמה גבוה זה לא יהיה לא 600 ולא 700. מי שיחליט בסוף זו וועדת כספים ומליאת הכנסת."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.