לבנת: "אני לא רואה תסריט שבו אוטובוסים ייכנסו לבני ברק לקחת בני ישיבות לכלא"

 מסקנות ועדת פרי  מגיע בשעה זו להצבעה בישיבת הממשלה, ובממשלה נתגלעו מחלוקות בין החברים. "הממשלה תצביע היום על רפורמת הגיוס. כולם מבינים את גודל האחריות כלפי ציבור המשרתים והחברה הישראלית. אני מאמין שכך יצביעו גם השרים, בצורה אחראית", הסביר השר פרי.

חברת הוועדה לשוויון בנטל, השרה לימור לבנת, חלקה על פרי ואמרה בפתח ישיבת הממשלה,"אין ספק שאנו תומכים בשוויון בנטל אבל יש נקודות שצריך לתקן ואולי נצליח לעשות זאת עוד היום. ננסה לדבוק במתווה של ההסכם הקואליציוני, אבל אם יהיו סנקציות פליליות כפי שמציע המתווה הקיים אין סיכוי שזה ייושם", הסבירה לבנת את התנגדותה.

"אני לא רואה תסריט שבו אוטובוסים ייכנסו לבני ברק לקחת בני ישיבות לכלא. חייבים לתקן את הסעיף הזה", אמרה לבנת על רקע ההחלטה לנקוט סנקציות פליליות על ישיבות שתלמידיהם לא יתגייסו. "יש עוד סעיפים כאלה".

  על הנשים בצה"ל אמרה לבנת ,  כי "זו פעם ראשונה שבה הצבא יצטרך לפקח שלא תהיה הדרת נשים. "נשים נמצאות בצה"ל בתפקידים חשובים ואסור שזה יישחק", אמרה לבנת.

  חבר הוועדה, עמיר פרץ, דיבר על המתווה ואמר כי יתנגד שראשי ישיבות יואשמו בהליך פלילי. "ישנם מספיק מרצים שסטודנטים שלהם לא התגייסו. אז הם הואשמו בהליך פלילי?",  שאל פרץ. והוסיף כי  השירות של תלמידי ישיבות ההסדר צריך להיות מוארך. "באמת מדובר בחבר'ה הכי טובים שמקריבים ותורמים ולכן צה"ל זקוק להם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.