לבקשת החרדים: במד"א מפרידים בין גברים לנשים

נערה שמתנדבת בארגון מגן דוד אדום התלוננה שביטלו את המשמרת המתוכננת שלה מכיוון שמתנדבים דתיים לא היו מוכנים לחלוק משמרת עם אישה. בעקבותיה הגיעו עוד בנות שהתלוננו

אדווה (שם בדוי) בת ה-17 לא הצליחה להשתבץ למשמרת במד"א- הסיבה: היא לא רצתה להשתבץ במשמרת של גברים בלבד, כך דיווח ערוץ 2. במד"א, כך מתברר החליטו להפריד בין גברים לנשים בשל בעיות צניעות בארגון. ההערכה היא כי בעקבות ריבוי מקרים בהם הוטרדו מתנדבות החליטו במד"א להפריד בין הגברים לנשים.

אדווה לא האמינה וכששאלה לפשר העניין אמרו לה "זה צוות רק של בנים", כך השיב לה אחראי המשמרת."בהתחלה הייתי קצת בהלם, לא נתקלתי בדבר כזה. עד היום במד"א לא חשבתי שגם הסיפור הזה יגיע לשם", היא אומרת. "זה מאוד קומם אותי כי זו דרישה קצת הזויה".

"כשזה קרה הרגשתי שזה מאוד מאוד לא צודק, לא מתאים. הרגשתי מאוד מאוד מושפלת, מאוד מאוד מאוכזבת", אמרה ל"החדשות". "אם אתה לא יכול לעבוד עם נשים איך אתה יכול לטפל בהן?". אדווה לא לבד, עוד ועוד בנות התלוננו בעקבות הפוסט שכתבה אדווה.

ממד"א נמסר בתגובה לערוץ 2: "ככלל, במד"א פועלים זה לצד זה אלפי נשים וגברים ואנו מתחשבים ככל הניתן בהשקפת עולמם של כלל העובדים והמתנדבים, בהם גם מהציבור הדתי. במשמרות בהן נדרש ואפשרי, שיבוץ הצוותים לאמבולנס נעשה תוך התחשבות בבקשותיהם של המתנדבים, זאת במקביל לאמבולנסים פעילים נוספים בתחנה אליהם משובצים כלל המתנדבים. עם זאת, כמובן שמד"א פועל תמיד בהתאם לצרכים המבצעים ובשעת הצורך כולם משובצים לכלל האמבולנסים כולל מתנדבות וכך נמשיך לעשות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.