לבקשת הרמטכ"ל: סגן הרמטכ"ל הבא: אלוף אביב כוכבי

בהמלצת הרמטכ"ל : שר הביטחון ליברמן אישר את מינויו של אלוף אביב כוכבי, המכהן כמפקד פיקוד הצפון, לתפקיד הבכיר

לא מתעמת עם הרמטכ"ל: שר הביטחון אביגדור ליברמן החליט לאשר היום (חמישי) את המלצת הרמטכ"ל איזנקוט והודיע על מינויו של  מפקד פיקוד הצפון אלוף אביב כוכבי לתפקיד סגן הרמטכ"ל במקום אלוף יאיר גולן.

השר ליברמן החליט לאשר שורה של מינויים בפורום המטה הכללי. מפקד פיקוד העורף, אלוף יואל סטריק, יחליף את כוכבי וימונה למפקד פיקוד הצפון – בדיוק כפי המליץ אייזנקוט.

אלוף עמיקם נורקין, ראש אגף התכנון, ימונה לתפקיד מפקד חיל האוויר ויחליף את אלוף אמיר אשל, שמכהן בתפקיד בארבע השנים האחרונות. מפקד עוצבת הפלדה, תת אלוף אמיר אבולעפיה, יועלה לדרגת אלוף וימונה לתפקיד ראש אגף התכנון במקום אלוף עמיקם נורקין.

ליברמן  החליט כי תת אלוף תמיר ידעי יועלה לדרגת אלוף ויתמנה לתפקיד מפקד פיקוד העורף. מפקד המרכז לאימוני יבשה, תת אלוף מוני כץ, יועלה לדרגת אלוף ויתמנה לתפקיד מפקד פיקוד העומק. הוא יחליף בתפקידו את אלוף (במיל') טל רוסו.

״כל המועמדים שנשקלו הם האנשים הטובים ביותר, שעברו מסלולי פיקוד מבצעיים בכל שדרת הפיקוד, בעלי נסיון ויכולים למלא את התפקידים הללו על הצד הטוב ביותר", אמר ליברמן לאחר ההכרזה על המינויים. "צה״ל ומדינת ישראל יכולים להתגאות שאלו הם האנשים שמפקדים על חיילי צה״ל״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.