לברקת נגמר הכסף? תקציב היח"צ הוכפל (הקלטה)

לחלשים אין, ליח"צ יש: בעוד חרב הפיטורים הונפה מעל ראשי עובדי עירית ירושלים, על דוברות ויחסי ציבור מסתבר לברקת יש סכומים מיותרים שנועדו לסייע בעבורו וליחצן את הדמות שמתכוונת לרוץ בעתיד לראשות הליכוד. במקביל ח"כ דודי אמסלם במתקפה חריפה נגד ברקת בראיון ל'קול ברמה': "יש לו לשכה של נסיך, לא תאמינו, לראש הממשלה אין לשכה כזאת". האזינו {עסוק ביח"צנות}

חגיגת הבזבוזים בכיכר ספרא נמשכת: בשעה שבעיריית ירושלים התלוננו על גרעון תקציבי עצום ומחסור במשאבים ממשלתיים- הערב חושף 'דה מרקר' כי ראש העיר ניר ברקת דווקא הכפיל את ההוצאה על סעיף דוברות ויחסי ציבור בתוך שנתיים.

על פי הדיווח של נתי טוקר העירייה הוציאה 4.5 מיליון שקל בשנה ב-2013, והסכום זינק ל-9.5 מיליון שקל ב-2015 בעבור הוצאה עבור דוברות ויחסי ציבור פנימיים.

ואם כל זה לא הספיק, העירייה רוכשת שירותי פרסום ויחסי ציבור מגורמים חיצוניים בסכומים שונים.

על פי נתוני האוצר "ב-2014-2015 חל גילוי משמעותי בהיקף מענק הבירה מכ-200 מיליוןשקל ב-2013 ל-405 מיליון שקל ב-2014 ו-440 מיליון שקל ב-2015".

בניתוח האוצר עולה עוד כי "ניתן לראות כי מקורות נוספים אלה שעמדו לרשות עירייה שימשו בין היתר לתחומי 'הוצאות רכות' . בהשוואת תקציב העירייה לשנים 2013-2015 ניתן לראות סעיפים נוספים של גידולים בתחומים שאינו מחויבים בהכרח, כך למשל בתחום דוברות ויחסי הציבור".

ראש העיר ניר ברקת ניהל מערכה כנגד שר האוצר משה כחלון ונערך לפיטורי מאות עובדי ניקיון, קיצוץ האבטחה במוסדות החינוך וקיצוץ מאסיבי בתקציבי הרווחה, החינוך והתרבות.

בעוד חרב הפיטורים הונפה מעל ראשי עובדי עירית ירושלים על דוברות ויחסי ציבור מסתבר לברקת יש סכומים מיותרים שנועדו לסייע בעבורו וליחצן את הדמות שמתכוונת לרוץ בעתיד לראשות הליכוד.

ניר ברקת +יוסי דייטש - רחב

בחודש האחרון פורסם כי בעיריית ירושלים הודיעו על פיטוריהם של 170 עובדי ניקיון, זאת בעקבות הסכסוך המתמשך בין ראש העיר, ניר ברקת, לשר האוצר, משה כחלון.

בגל"צ נחשף כי בחודש שעבר התכנסה הוועדה המופקדת על פטור ממכרזים בעיירה כדי לאשר את המשך העסקתם של שלושה יועצים חיצוניים לראש העיר, שעלותם למעלה מ-800 אלף שקלים בשנה.

מעבר לעלות ההעסקה המופרכת, העובדה כי ההחלטה על המשך ההעסקת היועצים התקבלה במקביל להודעה של ברקת על כך פיטורי עובדי הניקיון, גוררת ביקורת נוקבת במסדרונות ספרא.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה לדה מרקר: "אנו גאים במהפכה שהובלנו בשנים האחרונות בירושלים, מעיר בקריסה לעיר בצמיחה בכל המדדים. אין תושב שלא מרגיש את הרנסנס התרבותי בירושלים, הצעירים חוזרים להאמין בה, ויותר ויותר אנשים מרגישים שירושלים שייכת גם להם. תקציבי ההסברה הם האמצעי לשקף את ירושלים החוצה, לפרסם את אירועי התרבות הירושלמים הרבים בכל הארץ, לעודד את התיירות לבירה ולסייע לעסקים המקומיים בהגדלת המבקרים והפידיון.

"כמו כן בשנים אלו הוקמה בתקציבים אלו מחלקת ניו מדיה הנותנת מענה ישיר ומהיר לאלפי פניות ציבור בשנה ומקיימת פרויקטים רבים של שיתוף ציבור, שיח ישיר בין מנהלים ותושבים ברשתות החברתיות ושיפור השירותים לתושבים. יציין כי התקציב אינו חורג מהממוצע המקובל בערים אחרות ביחס למספר התושבים ואף נמוך מכך".

בתוך כך, יושב ראש וועדת הפנים חבר הכנסת דודי אמסלם (הליכוד) תוקף הערב בראיון למהדורה המרכזית עם משה גלסנר ברדיו 'קול ברמה' את ראש העיר ירושלים "יש פה עובדות, מה לי ולו, אני עבדתי בעיריית ירושלים 20 שנה, ואני מכיר אותה יותר טוב מניר ברקת, אני יודע מה קורה עם התקציבים של העיר הזאת. עבדתי תחת ארבעה ראשי עיר. הבנאדם הזה מקבל היום כמעט חצי מליארד שקל. יש ילדים בעיקר במגזר החרדי שלומדים בקונטיינרים לא בקראוונים, קונטיינרים שבאו מהנמל"

האזינו לראיון המלא

עוד הוסיף אמסלם "בשנים קודמות עיריית ירושלים עד שנת 2014 עיריית ירושלים קיבלה מענק דירה בסדר גודל של מאה תשעים עד מאתיים מליון שקל, שנה שעברה נתנו לה ארבע מאות, כפול, אז הבנאדם השנה קיבל ארבע מאות חמישים והוא אומר שלא מספיק ויפטר עובדים, אז רק שניה לא הבנתי מאז ומתמיד עיריית ירושלים החזיקה עובדים וכו' במאתיים מליון עכשיו קיבלת 450 למה שתפטר עובדים? מה אתה עושה עם הכסף? חוץ ממסיבות רחוב, זה כסף עצום, מה אתה עושה עם הכסף?"

"אתמול הייתי בביתר עילית, ישבתי עם ראש העיר, הייתי בסיור בעיר, אני אראה לך כמה השקעה פר תושב לא תאמין, כל עיר בארץ, עיריית ירושלים מקבלת הרבה כסף אבל שינצלו אותו לדברים הנכונים. ברקת מעסיק עשרות אם לא, למעלה מעשרות יועצים כולל שניים חרדים, חצי מהקואליציה שלו חרדים, מה הוא צריך יועצים חרדים הרי חצי מהקואליציה חרדים? אז כל מי שעזר לו במערכת הבחירות יושב היום בעיריית ירושלים בתפקיד מיותר. דרך אגב, לא הוסיפו כמעט שום עובדי ניקיון, לא גינון, כלום"

אמסלם התייחס גם לעובדה שברקת מקבל משכורת של שקל לשנה ואמר "זה הבלוף הכי גדול כי בסופו של דבר מדובר באדם מולטי מליארדר שכאילו תורם 20 אלף שקל לחודש לעיריית ירושלים, זה הקמפיין הכי זול שהוא עשה. שלא יבלבל לנו את המח בעניין הזה. דרך אגב אני רוצה להוביל הצעת חוק שכל נבחר ציבור יקבל את המשכורת שלו ואחר כך יחליט למי הוא רוצה לתרום"

אמסלם אמר בראיון ל'קול ברמה' "ניר ברקת לחץ עלי במשך כמעט שנה שלמה שאני ארוץ איתו ושאני אהיה סגנו וממלא מקום ורצה לתת לי שאנחנו נקבל עוד מקומות. לא רציתי ללכת איתו כי אני חושב שהוא לא ראוי, לא ברמה המקצועית לא ברמה של הנושאים האישיים, הוא בשבילי אדם שלא ראוי לתפקיד. לכן אמרתי לו שאני לא הולך איתו כי הוא לא ראוי לתפקיד. ומאז הוא התחיל לפתח כלפיי עוינות אישית"
אמסלם המשיך ותקף את ברקת "ההחלטה הראשונה שהוא קיבל בעיריית ירושלים מאז שנכנס לראשות העיר, זה לשפץ את לשכתו. יש לו לשכה של נסיך, אתם לא תאמינו לראש הממשלה אין לשכה כזאת, מאיפה? מכספם של משלמי המיסים של עיריית ירושלים לא מכספו הפרטי. הוא השקיע שם מיליוני שקלים, לקח שטח עצום, חצי קומה זה שלו, דרך אגב, מי שישב באותו שטח זה עוד ארבעה סגני ראש עיר וראש העיר הקודם ושלפניו, אני לא מאשים כלום, זה עובדות"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.