ערוץ 20 בסדרה חדשה כנגד שוברים שתיקה (וידאו)

ערוץ 20 בסדרת כתבות חדשה: מאחורי הקלעים של ארגון השמאל הקיצוני: "לדקור חייל במחסום זה לא פיגוע טרור" { צפו בפרק הראשון}

סדרת כתבות חדשה של ערוץ 20 חושפת את שיטות הפעולה מאחורי הקלעים של ארגון "שוברים שתיקה", ששם לעצמו למטרה לחדור לבתי ספר ותנועות נוער, ולשנות את דעת הקהל בישראל. בין ההקלטות שהגיעו לידי ערוץ 20 מספק פעיל "שוברים שתיקה" נקודת מבט מעניינת על ניסיונות שרי החינוך להגביל את פעילות הארגון בבתי הספר. לדבריו, שר החינוך גדעון סער אסר את כניסת הארגון לבתי ספר אך המצב השתנה עם מינויו של שי פירון לתפקיד: "שי פירון פשוט היה שר החינוך הכי גרוע שהיה למדינת ישראל אז לא היה לו אכפת ואז חזרנו לעבוד בבתי ספר".

תיעוד מיוחד של הנעשה בארגוני השמאל הקיצוני בישראל ייחשף בסדרת כתבות חדשה שתעלה החל מהיום בערוץ 20. אחד הארגונים המוכרים והמדוברים שבהם הוא "שוברים שתיקה", אליו חדרו תחקירנים של ארגון "עד כאן". התחקירנים תיעדו במשך תקופה ארוכה את הנעשה בו במצלמות נסתרות. "אם אתה יורה על חיילים, אתה מנסה להרוג חיילים, אתה לא טרוריסט", כך הסביר רכז הפעילים של "שוברים שתיקה" נדב וימן לתחקירן "עד כאן" שנטמע כפעיל הארגון. "האמת היא שרובם לא טרוריסטים, אלא לוחמים למען החופש שלהם. אם יש מדינה אחרת שכובשת את המדינה שלך, את האזור שבו אתה חי, מותר לך להילחם באמצעים אלימים כנגד הכובש, רק, רק, כנגד חיילים ושוטרים. אבל אם אתה דוקר חייל במחסום – זה לא פיגוע טרור".

וימן האמין שהוא מתדרך פעילים חדשים ב"שוברים שתיקה". אולם שני "הפעילים", אמיר וחי מ"עד כאן" תיעדו במשך תקופה ארוכה את הנעשה בו: ההכנות להרצאות, הסיורים בשטחי יהודה ושומרון, שיטות הפעולה והמאמצים שמפעיל הארגון במטרה להיכנס לבתי ספר ולמוסדות אקדמיים. לאחרונה הגיע לשיא הוויכוח הציבורי סביב כניסת פעילי ארגון השמאל לבתי ספר, מוסדות אקדמיים ובסיסי צה"ל. שר החינוך נפתלי בנט מנסה לעצור את כניסת פעילי הארגון לבתי הספר, ובשבוע שעבר עברה בקריאה טרומית הצעת חוק שאמורה למנוע את כניסת פעילי הארגון לבתי ספר. בהקלטות נחשף, בין היתר, כיצד הארגון מנסה "לרכך" את המסרים שלו מול הציבור הישראלי. "כשאתה מפתח קלילות, מדי פעם אתה צריך לתת לו איזו אמירה פטריוטית כזאת, אז אתה אומר 'אני רוצה שצה"ל יגן על מדינת ישראל ומדינת ישראל כרגע היא על גבול הקו הירוק", מסביר וימן לתחקירן במסגרת הכנה להרצאות מול קהל. "בהרבה מובנים מחסום זה בעצם בא להרתיע. אני ואתה יודעים שכל החיילים שעומדים במחסומים דופקים מכות… אז אני ואתה יודעים שאין דבר כזה חייל שעומד במחסום ולא דופק מכות לפחות פעם אחת ביום לאיזה מישהו. סטירה, אגרוף..", כך מציג וימן את חיילי צה"ל, בשיחה עם תחקירן "עד כאן".

האמת שהחלטתי להוציא את שוברים שתיקה מבתי הספר בגלל פעילותם בחו״ל נגד מדינת ישראל.לא העליתי בדעתי כזה דבר. נשלים את המהלך.כאזרח, כשר חינוך, כחייל וכמפקד, אני מרגיש חובה מיוחדת להטמיע את הרצון לשרת בצה״ל ולאהוב את המדינה שלנו. תודה לארגון ״עד כאן״, ערוץ 20 וליטל שמש.

פורסם על ידי ‏נפתלי בנט – Naftali Bennett‏ ב- יום שני, 16 בינואר 2017

בשבוע שעבר עבר בקריאה טרומית חוק "שוברי שתיקה", ברוב של 51 ח"כים מול 17 ח"כים מסיעות העבודה ומר"צ. החוק נועד להקנות לשר החינוך את הסמכות לאסור על אישים או ארגונים שאינם חלק ממערכת החינוך לקיים פעילות בתוך מוסד חינוכי כאשר אופי הפעילות חותר תחת מטרות החינוך או נועד לפגוע בחיילי צה"ל. במהלך הדיון בכנסת אמר השר בנט כי "שוברים שתיקה מבקשים לא רק להרעיל את העולם נגדנו בשנאה לישראל, אלא גם להרעיל את הילדים שלנו, את הנוער. הם רוצים להיכנס לבתי הספר ולהרעיל אותם עם השקרים הדוחים האלה". פעיל שוברים שתיקה מספק נקודת מבט מעניינת על ניסיונות שרי החינוך להגביל את פעילות הארגון, במהלך הדרכת תחקירן "עד כאן". הפעיל מסביר כי שר החינוך לשעבר, גדעון סער, אסר את כניסת פעילי ארגון השמאל לבתי הספר. האמברגו, כפי שמגדיר אותו וימן, עמד בתוקף עד ששר החינוך הוחלף על ידי שי פירון. "שי פירון פשוט היה שר החינוך הכי גרוע שהיה למדינת ישראל אז לא היה לו אכפת ואז חזרנו לעבוד בבתי ספר", אומר אותו פעיל. במקרה אחר הוא מסביר: "אנחנו עושים את זה עוד לפני שהייתה אסטרטגיה לשוברים שתיקה בכלל. לפגוש את הקהל, את החברה הישראלית, את כל הילדודים של התק"מ, אנחנו עובדים מלא עם תנועות נוער, בתי ספר, ש"שינים, מלא.."

עוד מסביר נדב וימן לפעילים מדוע חשוב שישמרו על חזות צה"לית: "למה אנחנו לא מגולחים וזה? יועצי התקשרות שלנו אומרים לנו את זה, כי אנחנו עדיין צריכים להראות תדמית של חיילים, של אנשי שטח. אנחנו כאילו מתעסקים בפוליטיקה מאוד גבוהה, אתה יודע, עם ישיבות במטה של האיחוד האירופי בבריסל וקונסוליות ותמיד אנחנו צריכים להיראות כאילו אנחנו עדיין חיילים.. בגלל זה חולצה מכופתרת זה כאילו כבר מוגזם, זה השיא".

תיעוד נוסף מפעילות ארגון "שוברים שתיקה" וארגונים נוספים, יפורסם בקרוב בסדרת כתבות בערוץ 20.

שר החינוך בנט הגיב לתחקיר: "האמת שהחלטתי להוציא את שוברים שתיקה מבתי הספר בגלל פעילותם בחו״ל נגד מדינת ישראל, לא העליתי בדעתי כזה דבר. נשלים את המהלך.
כאזרח, כשר חינוך, כחייל וכמפקד, אני מרגיש חובה מיוחדת להטמיע את הרצון לשרת בצה״ל ולאהוב את המדינה שלנו. תודה לארגון ״עד כאן״, ערוץ 20 וליטל שמש".

השר גלעד ארדן מגיב לחשיפת ערוץ 20 ותוקף בחריפות את שוברים שתיקה: "הארגון הבזוי שוברים שתיקה מתדרך את פעיליו שמחבל שדוקר חייל הוא לא טרוריסט. תרשו לי לתקן אתכם: מי שקם בבוקר ומחליט שהוא דוקר חייל, שוטר או אזרח – הוא טרוריסט!
אנחנו מקדמים בימים אלו חוק שמוציא את הארגון ממערכת החינוך ובהמשך אני מקווה שנוציא אותו לגמרי מחוץ לחוק. דם כוחותינו אינו הפקר!"

מ"שוברים שתיקה" נמסר בתגובה: "אם ערוץ 20 בוחר להיטפל לנדב וימן שאינו נבחר ציבור, אלא לוחם פלס״ר נחל לשעבר ושובר שתיקה גאה, שאומר את הדברים במסגרת שיחה פרטית ולא פורמלית שצולמה בזדון על ידי עוד שתול מהימין הקיצוני, אז כנראה שבערוץ 20 לא קוראים ספרים. להלן עמדת המומחה הבינ"ל לטרור, שהוא לא אחר מאשר רה"מ בנימין נתניהו שכתב בספרו, "הטרוריסטים נוהגים לתאר את עצמם כ'לוחמי גרילה'…. אבל לוחמי גרילה אינם טרוריסטים. הם חיילים בלתי סדירים, שנלחמים בכוחות צבא סדירים ולא באזרחים. (בנימין נתניהו ״הטרור — כיצד יוכל המערב לנצח״)"

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "שי פירון פשוט היה שר החינוך הכי גרוע שהיה למדינת ישראל"
    יש מי שחולק??????????

    יהודי, חרדי |
    הגב