להגשים חלום עם טבעת יהלום

כל אישה נשואה תזכה לענוד על ידה טבעת, אך המאפיינים ההלכתיים של טבעות הנישואין יקבעו באופן די נוקשה את צורתה ועיצובה. על פי ההלכה טבעת הנישואין חייבת להיות מעוצבת באופן צנוע ופשוט כך שבעת החופה ניתן יהיה להבחין בקלות בשוויה. טבעת הנישואין צריכה להיות עשויה חומר אחד וללא עיטור או שיבוץ באבני חן , פשוטות או יוקרתיות. יש מחמירים האוסרים גם על עיצוב או חריטה ומורים על טבעת חלקה בלבד. באופן כללי טבעת הנישואין המקובלת ביותר היא טבעת זהב צהוב או לבן, חלקה.

בשל כך, דווקא מסיבת האירוסין זו הזדמנות להעניק לכלה העתידית טבעת מעוצבת וייחודית שאינה מוגבלת בעיצובה ובמראה. אם בעבר היה מקובל שאם החתן מעניקה לכלה תכשיט זהב או שעון יוקרתי, הרי שהיום טבעות היהלומים הפכו לפופולריות בקרב נשים צעירות ומתנת אירוסין זו תשמח את הכלה המיועדת. שימו לב, אין זה מנהג היהדות להציע נישואין באמצעות טבעת יהלום, אך הענקת יהלום כמתנת אירוסין זוהי מחווה מרגשת ונפוצה.

טבעות האירוסין הנפוצות הינן טבעות מזהב לבן או צהוב אשר במרכזן משובץ יהלום. צורת היהלום והשיבוץ משתנות לפי טעמו ובחירתו של החתן המיועד: צורה עגולה, מעויינת, מרובעת, מלבנית ואף צורת לב. לפני רכישת טבעת האירוסין מומלץ להקדיש מחשבה להעדפותיה של הכלה המיועדת: האם היא עונדת תכשיטים מזהב לבן או צהוב בדרך כלל? האם אופייה שקט ונינוח או שמה סוער וססגוני? במידה והיא אינה נוהגת לענוד תכשיטים לכו לפי הכלל הבא: הזהב הלבן יהלום במיוחד נשים בהירות יותר ואילו הזהב הצהוב יהלום עור שחום יותר.

טבעת יהלום

מספר פרמטרים המשפיעים על היוקרה של הטבעת וכך גם על עלותה:

  • קראט היהלום – קראט הוא למעשה יחידות המשקל של היהלום. 1 קראט שווה ערך ל-0.2 גרם יהלום. ככל היהלום יהיה גדול יותר, כלומר בעל יותר קראט, כך מחירו יעלה.
  • ניקיון היהלום – מדובר בבהירות של היהלום בטבעת. ככל שהיהלום נקי יותר ונטול פגמים פנימיים כך ערכו עולה. חשוב להבין שמדובר בפגמים מיקרוסקופיים שהעין האנושית לא מסוגלת פעמים רבות לזהות כלל ולכן נדרשת הערכת מומחה לעניין.
  • צבע היהלום – ככל שהיהלום חסר צבע, כך הוא מנצנץ יותר ויוקרתי יותר. ככל שהגוון יהיה צהבהב יותר כך הוא פשוט ומחירו זול יותר.
  • חיתוך היהלום – מדובר בזוית החיתוך והגימור של היהלום בטבעת. חיתוך ברמה גבוהה יהפוך את היהלום לבולט ומבריק במיוחד, לעומת יהלום זול יותר שעשוי להראות אטום.

טבעת יהלום

חשוב שתשימו לב, כשאתם רוכשים טבעת האירוסין עם יהלום, הקפידו לבקש תעודה המעידה על תכונות היהלום ומחירו. אל תשקיעו כסף ומחשבה רבים בתכשיט שאינו מקורי ובעל אישורים מתאימים.

 

באדיבות חברת Diamond Factory (דיאמונד פקטורי) המציעה מגוון טבעות אירוסין כולל טבעות אירוסין מעוצבות וייחודיות. מוזמנים לבקרנו ברחוב אבא הלל 7, רמת-גן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.