להיות זוהרת וצנועה ביום המאושר – טיפים לכלה

למצוא מאפרת לכלה לקראת יום החתונה שלך זו משימה מורכבת. אבל נדמה שהיא מורכבת פי כמה וכמה עבור כלות דתיות, המעוניינות לשמור על צניעותן מצד אחד, אבל לא מוכנות לוותר על המראה הזוהר בערב המאושר בחייהן. לכאורה, כל מאפרת מקצועית אמורה להיות מסוגלת לענות על הדרישות של כלות דתיות בדיוק באותו אופן כמו לכל כלה אחרת, אבל המציאות מוכיחה שדווקא המראה הצנוע מציב בפני מרבית המאפרות, אתגר.

כלה דתית, כלה חילונית – מה ההבדל?

ישנן לא מעט כלות שמבלות את מרבית יום הכלולות אצל המאפרת (וזה אחרי שכבר היו אצלה לאיפור ניסיון לפני היום הגורלי), בניסיון להגיע למראה זוהר ככל האפשר, וכל האמצעים כשרים לשם כך. צלליות עיניים בכמה גוונים המשתלבות לכדי "מראה מעושן", נצנצים, אבני חן מודבקות ומה לא. אלא שלפעמים דווקא ההשקעה הגדולה מסתברת בסופו של דבר כמוגזמת, ומושכת את תשומת הלב מהדברים החשובים באמת בערב. אולי קשה להאמין, אבל יש כלות שעבורן דווקא סגנון טבעי של לא יותר ממייק-אפ, סומק ואודם ייצור את המראה המושלם מתחת לחופה.

מאפרות חילוניות עלולות "להילחץ" כשיתבקשו לאפר כלה דתייה, מכיוון שבקורס איפור כלות הן לא למדו כיצד לאפר כלות דתיות, ואינן מבינות שאין סגנון מסוים לאיפור של כלות דתיות או איפור לקראת אירועים של קהל דתי. הציבור החילוני לא תמיד מבין שאין חוקי הלכה ברורים העוסקים באיפור כלות, או באיפור בכלל, וכי גם אצל כלה שומרת מצוות הסגנון האישי, הרקע והמסורת המשפחתית, הם אלה שמכתיבים את סגנון האיפור.

תיאום ציפיות עם המאפרת

בין אם הסגנון שלך הוא מינימליסטי ביותר, ובין אם את מחפשת מראה קצת יותר נועז, דווקא ליום החתונה, חשוב לתאם מראש ציפיות עם המאפרת שבחרת. איפור כלות לנשים כמו גם של המלוות הקרובות שלה ושל האורחות האחרות בחתונה, צריך להיות מותאם לא רק לכך שהן דתיות, אלא בעיקר לאופי החתונה ואופי הכלה – בדיוק כמו בחתונות חילוניות.

סגנון האיפור הרצוי יכול להשפיע לא רק על משך הזמן שתצטרכי לבלות אצל המאפרת, אלא גם על הסכום שתצטרכי להיפרד ממנו. אומנם גם איפור צנוע דורש עבודה והשקעה, אבל אין סיבה שתשלמי עליו כמו כלה חילונית. ישנן מאפרות המתאימות את לוח המחירים שלהן למגזר הדתי (או אפילו החרדי), כך שכדאי לנסות ולמצוא מאפרת כזו, בתנאי כמובן שהיא מקצועית וזוכה להמלצות גם מעבר למחיר הנמוך (לרשימה של מאפרות)

טיפים למראה זוהר באיפור צנוע

• הדרך להשיג מראה טבעי וצנוע באמצעות איפור היא להשתמש בכמות קטנה של כל אחד ממוצרי האיפור – מייק אפ בסיסי המותאם לגוון העור שלך, פיזור מעט סומק על עצמות הלחיים ופודרה להשלמת המראה.

• כדי להדגיש את השפתיים אבל לא להיראות כמו מועמדת בתחרות מלכת יופי, מומלץ להשתמש בשפתון בגוון מעט כהה יותר מצבע השפתיים הטבעי שלך. אפשר לוותר לגמרי על ליפ-גלוס, מוצר חובה עבור כל כלה חילונית, שהופך אומנם כל תמונה לנוצצת יותר, אבל הופך את המראה שלך למלאכותי.

• אין צורך בשכבות רבות ועמוקות של איפור. הסתפקי בשכבה דקה של מייקאפ, שתעזור לטשטש פגמים ואדמומיות בעור, אבל עדיין תשמור על תווי הפנים הטבעיים שלך.

• לא חייבים ללכת על צלליות בצבעים חזקים או בוהקים. יש מגוון שלם של צלליות בגוונים טבעיים, שיכולים להבליט את היופי הטבעי שלך, מבלי להטביע אותו בגווני ירוק, סגול או כתום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.