"להעמיד לדין את הרב מוטק'ה בלוי"

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה בודקת: "אפשרות להעמיד לדין את הרב מרדכי בלוי". הסיבה: התבטאויות נגד קמפיין הנשים החרדיות המתמודדות לכנסת.

האם תיפתח חקירה פלילית נגד הרב מרדכי בלוי? היום מודיעה דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, כי בכוונתה לבדוק את ההיבטים הפליליים של ההתבטאות של בלוי כנגד האפשרות כי נשים חרדיות תתמודדנה על מקום בכנסת ה-20.

לפני כחודש וחצי יצא הרב בלוי בהצהרה שפורסמה ב"קוקר", ואיים: "כל אישה שתתקרב למפלגה שלא בהנהגת גדולי ישראל – תצא בלא כתובה, ואסור ללמוד במוסדות החינוך שלה או לרכוש ממנה כל מוצר, ומצווה להוציא את כל הצאצאים שלה מהמוסדות". בלוי הוסיף גם כי "הנ"ל אמור גם לגברים, ומי שיילך בפומבי נגד גדולי ישראל – אינו חרדי". את הדברים אמר בעקבות קמפיין שניהלו נשים חרדיות, ופרסומים על כך שכמה מהן שוקלות לרוץ לכנסת ברשימות שונות.

זילבר כתבה כי "לאור חומרת הנטען בפרסומים, הריני להביא לידיעתך כי בימים אלו בוחנת פרקליטות המדינה את ההיבטים הפליליים העולים לכאורה מהם", כותבת זילבר, "ברור כי איום על נשים חרדיות שלא לממש את זכות הבחירה, הקנויה להן בהיותן אזרחיות המדינה, הנו מעשה שאין להשלים עמו. יש לגנות בחומרה מעשה פסול זה, תוך העברת מסר ברור וחד-משמעי למפלגות ולציבור בכללותו, בדבר נפסדותו, לצד הנפקויות הפליליות אשר עשויות להתלוות אליו.

"משמעות הדברים עשויה להיות, הלכה למעשה, כי בעקבות איומים כאלה, נשים חרדיות יימנעו הן מפנייה למפלגות קיימות והן מהקמת רשימות חדשות, מה שעשוי להוביל לכך שהן לא תוכלנה להתמודד על מקום ברשימת מועמדים כלשהי, ובכך תיפגע זכותן להיבחר, ותיפגע יכולתו של הציבור לבחור בהן ולהיות מיוצג על ידן בכנסת". כתבה זילבר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.