להציל את אסד: מאות לוחמים אירנים הגיעו לסוריה

גורם ביטחוני ישראלי בכיר מאשר כי מאות לוחמים של משמרות המהפכה האירנית הגיעו לסוריה להילחם לצד כוחות אסד וחיזבאללה,

התמיכה מאיראן הגיעה בשל המצוקה המבצעית שאסד נתון. קודם לכן השבוע מוסקבה אישרה כי גם היא מוערבת בנעשה בסוריה.

אירן לצד סוריה: גורם ביטחוני ישראלי  בכיר מאשר כי מאות לוחמים של משמרות המהפכה האירנית הגיעו לסוריה להילחם לצד כוחות אסד וחיזבאללה,

התמיכה מאיראן הגיעה בשל המצוקה המבצעית שאסד נתון. קודם לכן השבוע מוסקבה אישרה כי גם היא מוערבת בנעשה בסוריה.

 

 

הלוחמים האירנים הגיעו לאזור זבדאני, שם מתנהל כבר זמן מה קרב גדול, כשהצבא הסורי וכוחות חיזבאללה לא מצליחים להכריע את המורדים.
פרשן חדשות 2 רוני דניאל פרסם ביום שישי האחרון ב"אולפן שישי" כי כוחות רוסיים הגיעו לסוריה מתוך כוונה להפעיל שדה תעופה של מטוסי ומסוקי קרב שגם הם ישתתפו בלחימה לצידו של אסד.

 

 

הרוסים מעבירים לסוריה יחידות אוויריות, וגם כוחות קרקע שיוכלו להגן על שדות התעופה שמהם יופעל הכוח האווירי הרוסי. הרוסים מתבססים סביב נמל טרטוס ושדה התעופה שישמש את הכוח האווירי הרוסי נמצא באזור, בתוך המרחב העלאווי שלחוף הים.

 

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הודה אתמול לראשונה כי אנשי צבא רוסיה, המוגדרים על פיו "מומחים", נמצאים בשטחה של סוריה ומסייעים לכוחותיו של הנשיא אסד, במלחמת האזרחים המשתוללת בארצו.
מריה זכרובה, דוברת משרד החוץ הרוסי, חשפה בפני סוכנות הידיעות רויטרס כי אנשי הצבא הרוסים שנמצאים בסוריה מסייעים בין היתר באספקת הנשק שנועד, כך לדבריה, להילחם בארגון הטרור במדינה – בראשם המדינה האסלאמית (דאע"ש). המאבק בארגוני הטרור של צבא סוריה קיבל אתמול מכה נוספת, לאחר שמורדים אסלאמים הצליחו לכבוש מידיו של אסד את בסיס חיל האוויר באידליב שבצפון מערב המדינה, מקום שהיה מוקד לקרבות בשנתיים האחרונות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.