להציל את עולם התורה: ראשי כוללים בכינוס חירום במעונו של מרן הגראי"ל שטיינמן

כינוס חירום בו השתתפו ראשי כוללים לצד אילי הון חרדים התקיים בחודש האחרון במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ברחוב חזון איש 5 בבני  ברק שם ישבו ודנו על הגזירות העומדים בפני עולם התורה כך נודע ל'קוקר'.

בכינוס הציגו ראש כוללים את המאזן התקציבי של הכולל, לדברי אחד מראש הכוללים שנכחו במפגש, "הייתה תחושה של מתח באוויר – ערפל קרב – לצד תקווה כי בסופו של דבר יצליחו לגייס סכומי כסף עבור מוסדות התורה".

בתום הישיבה סוכם  על הקמת מגבית למען הכוללים והישיבות שיקלעו למשבר כלכלי זאת  בשל הקיצוצים הדרסטיים שמבצע לפיד בתקציב הישיבות.

במשפחה" פורסם הבוקר על היוזמה  "לסייע לעולם התורה לעבור את שנות המצוקה במינימום נזקים".

במגזין  חושף העיתונאי שמעון ברייטקופף כי שורה של אילי הון חרדים התגייסו למהלך שנועד למזער את "הנזקים" שמתכננים הממשלה ושר האוצר יאיר לפיד בקיצוץ התקציבים לישיבות ולכוללים, ובסנקציות הכלכליות על תלמידי הישיבות שלא יתגייסו לצה"ל.

 יוזם התוכנית קיבל בימים האחרונים מחברי הכנסת החרדיים את הנתונים,  שמהם עולה כי הגזירות שמושתות על עולם התורה –  צפויות לקצץ 100 מיליון דולר מתקציבי הישיבות בשנה וחצי הקרובות, וזהו יעד הגיוס שאילי ההון החרדים מקווים לגייס בקרן מיוחדת שתוקם בשבועות הקרובים.

במקביל  זומנה אסיפה של אילי הון וגבירים לעוד שבועיים, וחלק מהם שכבר אישרו הגעה לאסיפה שבה יוחלט על מילוי קופות הכוללים שהתרוקנו .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.