להקים חנות מקוונת באי ביי- צעד אחר צעד

יותר ויותר אנשים מוצאים עצמם היום יושבים מול המחשב הביתי שלהם ועובדים מרחוק. אין זה סוד שהאינטרנט שינה סדרי עולם שהיו קבועים וברורים במשך שנים. גם עולם המסחר השתנה לחלוטין בעקבות האינטרנט. היום אנשים אינם עושים קניה משמעותית ללא ביצוע של סקר שוק נרחב באינטרנט. יתרה מכך- היום אנשים אינם מסתפקים בהיצע המקומי ובודקים גם את ההיצע בשוק הענק ביותר בעולם – הקניון הוירטואלי איביי.
דוכנים על דוכנים של כל הבא ליד יש בשוק הענק הזה: ביגוד, רהיטים, כלים, מוצרי אספנות, צעצועים ואפילו אוכל ולרוב במחירים השווים לכל נפש גם כאשר הם כוללים את המשלוח. אין פלא, אם כן, שהאיביי הפך לפלטפורמת מסחר פופולארית במיוחד. לכן, אם חלומכם היה לפתוח חנות כלשהי אך לא היה בידכם את הכסף להוצאות הרבות הטמונות בכך, האיביי הוא ההזדמנות לפתוח חנות לכל דבר, חנות שתהיה רלוונטית עבור ישראלים כמו גם עבור סינים או אמריקאים. אז איך פותחים חנות באיביי? מפשילים שרוולים, לומדים קורס קצר וזהו- קדימה לעבודה.
היתרונות שבפתיחת חנות באיביי
בניגוד לחנות "בעולם האמיתי" בה תידרשו לשלם סכומי עתק על כל ההוצאות הכרוכות באחזקת המבנה שמשמש כחנות, באיביי נדרש אמנם תשלום אך הוא בהחלט סמלי ביחס לדמי שכירות, ארנונה, או חשמל שתידרשו לשלם. בנוסף, איביי הינו פלטפורמת מסחר מוכרת מספיק, כך שישנו יתרון שיווקי רב במכירה באיביי על פני מכירה בקניון מציאותי. הדבר נוגע במיוחד לעסקים המוכרים ממילא את מרכולתם ברשת באתר משלם או באתרים אחרים.
הידעתם? באיביי אתם יכולים לקנות בהזדמנות במחירים זולים סחורות הרלוונטיות לכם ולאחר מכן למכור. באיביי חברים מעלל 405 מיליון משתמשים מכל העולם ועוד אורחים המבצעים קניות בזירת הסחר העולמית הזאת מדי פעם. כל אופציה אחרת לביצוע מכירות תהיה יקרה יותר מהקמת חנות באיביי. אז איך להתחיל?
השלבים בהקמת החנות
על מנת להתחיל את דרככם כבעלי חנות באיביי עליכם לפתוח באיביי חשבון, כתובת אימייל וכן לפתוח חשבון בפייפאל. התשלומים אותם תידרשו לשלם לאיביי הם עמלת העלאת מוצר- סכום סמלי שנגבה על כל מוצר שאתם מעלים בחנותכם מלבד 50 המוצרים הראשונים. בנוסף, נגבית עמלת מכירה עבור כל מוצר שנמכר. גם עבור החשבון בפייפאל נגבה סכום מדי חודש. ניתן להתחיל את המכירות ממכירת מוצרים משומשים (במצב טוב כמובן) שלא נדרשת הוצאה משמעותית בכדי להציעם למכירה. מאוחר יותר, לאחר שמתחילות להספר הצלחות אפשר להתקדם הלאה ולהתחיל לעבוד מול ספקים לאחר ביצוע של סקר שוק מקיף. על מנת להחליט מה למכור, מומלץ לבדוק לפני כן באילו תחומים ישנה כבר רווייה אשר תקשה על המכירות. את המכירות עצמן ניתן להציע בשני אופנים: אחד הוא המכירה הפומבית המוגבלת בזמן והמכירה השניה היא במחיר קבוע וללא הגבלת זמן. בתור מוכרים מן המניין עומדת לרשותכם מערכת תמיכת המכירות של איביי, המספקת לכם סטטיסטיקות שונות לגבי המכירות בחנותכם כמו כמות המכירות הכוללת, כמות המכירות לפי סוג מוצר או טווח מחיר. כך תוכלו להתמקד ולכוון את עצמכם טוב יותר, להציע מבצעים מדי פעם על מנת להגדיל את המכירות- ממש כמו בחנו ת אמיתית.
עיצוב מקורי
ממש כמו בחנויות רגילות, גם בחנות מקוונת באיביי לצד האסתטי ישנה חשיבות רבה להצלחת המכירות. הדף הראשי של החנות הוא הדף הראשון בו נתקל הגולש עוד בטרם נכנס לעומקם של דברים ובדק מהי הסחורה המוצעת למכירה בחנותכם ובאילו מחירים. הקדישו זמן לעיצוב הדף הראשון והדפים הפנימיים. בחרו בצבעוניות אשר תמשוך את העין ובאלמנטים מקוריים.
עבור אנשים רבים המעוניינים לעבוד מהבית או להקים עסק וירטואלי האיביי היא פתרון נהדר. כך העסק שלהם מגובה במעטפת של זירת המכירות הפופולארית ביותר בעולם. ממש כפי שהאיביי משמש לביצוע קניות חכמות יותר בסוגים רבים של מוצרים, כך חנות באיביי היא המקום הנכון ביותר למכור בו בשל הפחתה משמעותית בהוצאות והצעת הסחורה לאוכלוסיית קונים פוטנציאלים ענקית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.