להקים עסק באיביי – האתגרים והשלבים בדרך

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחפשים דרך להגדיל את הכנסתם לצד המשרה היציבה בה הם מחזיקים, או בשלב גידול הילדים, כשהם נמצאים שעות רבות בבית, או אפילו בזמן היציאה לפנסיה. אחת הדרכים הנפלאות לעשות זאת היא באמצעות הקמת חנות בקניון הוירטואלי הגדול בעולם: איביי.

למכירה באיביי יתרונות רבים. ביניהם אפשר למנות את העובדה כי על מנת להקים חנות, אין צורך להשקיע כסף ולרכוש מלאי, ולאחר שמקבלים מיומנות בתפעול החנות גם אין צורך להתעסק עם משלוח הפריטים שנמכרים בה. יתרונות נוספים קשורים לעובדה כי בעל החנות הוא הבוס של עצמו והוא הקובע את זמני העובדה ואת היקף השעות שהוא מעוניין להשקיע.
אך נדמה כי היתרונות הגדול מכולם נעוץ בעובדה כי באיביי לא קיימת הגבלה על סה"כ ההכנסות שתוכל להפיק מעבודתך.

ממש ככה: האם אתה רוצה 2000-4000 שקלים נוספים בחודש? או משכורת מלאה? ואולי אתה מעוניין לשבור את מחסות ה- 20,000 בחודש? באיביי השמיים הם הגבול לגבי גובהה ההכנסה אליה תוכל להגיע. בדרך אל החופש הכלכלי הזה תידרש להצטייד בנחישות גבוהה להצלחה, התמדה, יכולת לעמוד באתגרים ולשאת כישלונות, ולא פעם גם תאלץ להיפרד מאמונות ישנות אשר מנעו ממך להצליח עד כה. אבל המאמץ, יגידו כל אלה שכבר עשו את זה: משתלם.

אם כבר גיששתם פעם אל עבר ההזדמנות המבטיחה של איביי ותהיתם בינכם לבין עצמכם אם גם אתם מסוגלים ואיך בעצם עושים את זה – המאמר הזה בשבילכם. במאמר זה נעשה ניסיון להעניק על קצה המזלג טיפים להקמת עסק באיביי וגם כמה משיטות המכירה המבטיחות גדילה במכירות ובהתאם לכך: גדילה של ההכנסות.

1. רצינות – אם החלטתם לבדוק את האפשרות להגדיל את הכנסתכם באמצעות מכירה באיביי – היערכו, בדקו והשקיעו בלימוד הנושא על בוריו. הבינו שמה שאתם למעשה מקימים עסק לכל דבר. גם אם אתם עושים את זה זמן קצר במשך היום או רק כהכנסה צדדית. עליכם להבין את המושגים הבסיסיים, את האסטרטגיות ואת הטקטיקות שיובילו אתכם את היעדים שלכם.

2. דייקנות – בתחילת הדרך ואולי גם בהמשך תצטרכו לשלוח את הפריטים הנמכרים בחנותכם אל מי שרכשו אותם. אל תשלפו מהמותן מחיר למשלוח אלא בדקו בחברות השילוח או בדואר כמה ייגבה ממכם עבור כך. וכך, תוכלו לתמחר בצורה ריאלית את המוצרים בחנות. החזיקו בבית משקל מדויק.

3. גמישות – מי שחושב שהדרך באיביי רצופה אך ורק הצלחות – צפוי עד מהרה להתאכזב. חלק מהדרך אל ההצלחה עוברת בהתנסות עם משברים או עם ניסיונות שלא עולים יפה.

4. אמינות – קחו אחריות על השגיאות שלכם: אם טעיתם בתמחור, עדיף שתפסידו כסף מאשר שתתחמנו את הלקוח. אם תגלו חוסר יושר הדבר יזיק למכירות שלכם ואף עשוי להוביל לסגירת החשבון שלכם על ידי איביי.

5. מחויבות – הגדר לעצמך יעדים ברורים: איפה תהיה בעוד 3 חודשים, חצי שנה, שנה? לאן אתה שואף, מה תהיה מוכן לעשות למען זה? התחייב לחלום שלך וליעדים שאתה מציב לעצמך.

שלבים בהתפתחות העסק שלך באיביי
לא מעט אנשים מוקסמים מן ההזדמנות שמציעה איביי אולם אינם מוצאים בליבם די אמונה או מחויבות כדי ללכת בדרך, שאינה תמיד מן הקלות.
שלב א – פתיחת חשבון ומכירת יד שניה – על פי רוב פתיחת חשבון ומכירה של פרטי יד שניה הנמצאים ממילא בביתכם ושוכבים ומעלים אבק. בצורה כזו, ניתן "להרגיש את הדופק" ולהבין האם זה אכן מלהיב אתכם או לא – מבלי שהשקעתם אגורה.
שלב ב – עבודה עם ספקים – חלק לא מבוטל של המוכרים באיביי עוברים בשלב הבא לעבוד עם ספקים. כלומר: יוצרים קשר עם היצרנים או עם מי שמספק את המוצר ו"סוגרים איתו דיל" – כמה רווח יעבור אליהם עבור מכירות של המוצר הנמצא בידי הספק. היתרון הגדול של עבודה עם ספקים היא בכך שאתה כמוכר נמנע מהתעסקות במלאי של מוצרים ובשילוחם. אתה עוסק בשיווק, מכירה והפצה, אתה הפנים של המוצר בעיני הלקוח, אך לאחר שהתבצעה רכישה אתה מעביר את פרטי הלקוח לספק והספק הוא ששולח ללקוח את המוצר.
שלב ג – מכירה מכמה חשבונות – מכירה מכמה חשבונות במסגרת חוקי המכירה של איביי עשויה להגדיל משמעותית את המכירות שלכם באתר. הסיבה לפתיחת חשבון נוסף באיביי יכולה לשרת מכירה של מוצרי מעולמות תוכן שונים (שעונים בחנות אחת, בגדי תינוקות בחנות אחרת לדוגמא) או כדי לקיים רכישות מחשבון אחד ומכירות באחד. לשימוש במספר חשבונות יש יתרון בולט אך גם חסרון מכיוון שבכל חשבון עליכם להשקיע במיתוג והיצירת התדמית הנכונה מה שמייצר לכם עוד עבודה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.