להתחפש לחב"דניקים? לא בבית ספרנו

תלמידות בית ספר במודיעין עילית ביקשו מהמחנכת להתחפש לחב"דניקים, אך היא דחתה את ההצעה בטענה שהיא אינה תואמת את רוח "בית יעקב"

תלמידות בית ספר במודיעין עילית ביקשו מהמחנכת להתחפש לחב"דניקים במסגרת אירועי פורים בבית הספר- אולם המורה דחתה את ההצעה בטענה שהתכנית לא תואמת לרוח "בנות יעקב".

על פי התכנית, שהגישו הבנות למורה, התלמידות היו אמורות להתחפש לחסידי חב"ד, והמורה תתחפש לרבי שמחלק דולרים לחסידים. אלא שהמורה הליטאית, שמשתייכת לפלג הירושלמי התחלחלה למשמע הרעיון – ודחתה את ההצעה בטענה "שהרעיון להתחפש לחב"דניקים אינה תואמת את רוח בית יעקב".

התלמידות עצמן היו מאוכזבות, אך להרבה זמן, וזאת לאחר שאחת המורות הציעה תכנית חלופית לבנות –  להתחפש לחסידי ברסלב. ההצעה הזאת דווקא התקבלה בחיוב.

במודיעין עילית קיים בית-חב"ד, הממוקם בלב המעוז הליטאי,בברכפלד שמהוה אבן שואבת לכל יהודי החפץ להעשיר את נפשו. במקום מתקיימת פעילות מגוונת.

לפני כמה שנים, אלמוני שזהותו מוכרת ליושבי הספרייה, הגיע למקום בליל שבת מעט לפני חצות, והפך את כל אשר נקרה בדרכו. הוא זרע במקום הרס, והשליך את ספרי הקודש על ריצפת בית-הכנסת. כשסיים את מלאכתו, מיהר להימלט מהמקום.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רונן

    בתכלס צודקים.חב"ד זה עבודה זרה!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב