לה-פן העפילה לסיבוב השני: "עשינו היסטוריה" (וידאו)

מספירת הקולות הסופית עולה כי מועמד המרכז עמנואל מקרון גרף את מירב הקולות כשזכה ב-23.7% מההצבעות בעוד מועמדת הימין מרין לה-פן שתעלה איתו לסיבוב השני זכתה ב- 21.5% מהקולות. { סיכום הבחירות}

לאחר מירוץ מתוח במיוחד, מספירת הקולות הסופית עולה כי מועמד המרכז עמנואל מקרון גרף את מירב הקולות כשזכה  ב-23.7% מההצבעות בעוד מועמדת הימין מרין לה-פן שתעלה איתו  לסיבוב השני זכתה ב- 21.5% מהקולות. המתמודדים פרנסואה פיון וז'אן לוק מלנשון סיימו את המרוץ כבר בשלב זה.

לאחר שהגיעה למקום השני, לה-פן הודתה לתומכיה: "הבאתם אותי לסיבוב השני, אני גאה בכם מאוד. הצעד הראשון בדרך לאליזה הושלם. עשינו היסטוריה".

מקרון שעשוי להיות נשיא צרפת  אמר לקהל מצביעיו: "העם הצרפתי דיבר היום. המדינה שלנו בימים דרמטיים – טרור, בעיות כלכליות ועוד. העם החליט להשיב להן בפתרון פוליטי ושלח אותי לסיבוב שני בבחירות האלה. אנו כאן כדי לשנות את הפוליטיקה. הלילה ניצחו הרצון להתגבר על המחלוקות והצורך להתאחד. הבחירות האלה פתחו צוהר לאופטימיות לאירופה ולעולם".

השניים שניצחו בסיבוב הראשון יעלו לסיבוב השני שיתקיים בעוד כשבועיים. הערכה היא כי עמנואל מקרון יגרוף את מירב הקולות לאור סלידתם של רוב הצרפתים מהמועמדת הקיצונית לה פן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כעת פיגועים בצרפת ולפן תעלה.
  האיסלאם אוהב לעשות פיגועים כדי להראות שהוא מעלה ומוריד ומשנה סדרי בראשית.
  ואכן עד לסיבוב הבא יהיה פיגוע של עשרות ומאות הרוגים ופצועים.
  ויוה לפרונסה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב