לוביסטית? "השכנה" של גפני פועלת למען מגדלי העופות ללא תעודה. צפו

על פי הפרסום בכלכליסט פאלוך עצמה לא נרשמה כיחצנית או לוביסטית, ואף לא טרחה לרשום את שמה בדפי הנוכחות, פאלוך ישבה בדיון בוועדה שבו דנו על כיסוי ביטוחי לחקלאים במקרה של השמדת ביצים בגלל סלמונלה.

כלכליסט חושף :המכערית החרדית שישבה אתמול בוועדת הכספים רבקה פאלוך לא נרשמה על תקן הלוביסטית.

פאלוך מנהלת משרד יחסי ציבור לייעוץ מגזרי, בעבר היא היתה יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים

על פי הפרסום בכלכליסט פאלוך עצמה לא נרשמה  כיחצנית או לוביסטית, ואף לא  טרחה לרשום את שמה בדפי הנוכחות, פאלוך ישבה בדיון בוועדה שבו דנו על כיסוי ביטוחי לחקלאים במקרה של השמדת ביצים בגלל סלמונלה.

צפו בתיעוד באדיבות כלכליסט 

למרות שלא הייתה רשומה פאלוך העבירה ליו"ר הוועדה משה גפני ניירות לעיני כל, ואף התפרצה  פעם אחר פעם לדברי שר החקלאות אורי אריאל. היא גערה בשניים מהיושבים סביב השולחן, מגדלי עופות מקיבוץ מפלסים שככל הידוע פעלה עבורם, "למה אתם לא מדברים?!"

.בשלב הזה  כתב "כלכליסט", פנה לאנשי הנהלת הוועדה ושאלו למעשיה של פאלוך , פאלוך ענתה כי היא עיתונאית אך לאחר מכן יצאה מהחדר.

 

על פי הדיווח גפני פנה לסמנכ"ל משרד החקלאות ואמר: "אני מבקש, אם אתה יכול לשבת עם המגדלים אחרי הישיבה לנסות להגיע למשהו. אני אהיה מוכן לסייע אחרי שתחליטו, אבל הדיון הזה לא יגיע לשום מקום. אנחנו יודעים את הבעיה, צריך למצוא את הפתרון".

בהוראת גפני חזרה פאלוך לחדר הוועדה בתום הדיון, וביצעה את הקישור בין המגדלים לבין צביקה כהן – סמנכ"ל בכיר למימון והשקעות במשרד החקלאות. ה

 

פאלוך עצמה הכחישה בשיחה ל"כלכליסט" שהיא עוסקת בלובינג: "אני מתערבת איפה שאני שומעת שיש עוולות, שמעתי מגפני שיש דיון היום ובאתי, ומותר לי לשבת כמו כולם בדיון".

גפני השיב בתגובה כי פאלוך "שכנה שלי, ואני לא רוצה לדבר על הנושא הזה. היא העבירה לי ניירות אבל לא הסתכלתי עליהם".

ממשרד החקלאות נמסר: "במהלך הדיון הפומבי של ועדת הכספים ששודר בזמן אמת וגלוי לציבור הרחב, ביקש יו"ר הוועדה משה גפני, בנוכחות כל המשתתפים בדיון, משר החקלאות וממר כהן לשוחח עם החקלאים שנכחו בוועדה בסיומה (נקודת זמן 23:00 בסרטון הפומבי באתר הכנסת) ואף ציין בנוכחות כל המשתתפים בדיון כי הוא יהיה מוכן לסייע בנושא. משכך, בתום הוועדה התקיימה שיחה עם החקלאים לבקשתו. נציגי משרד החקלאות לא הכירו את הגברת פאלוך המוזכרת בכתבה ולא התקיימה כל פגישה עימה, אלא שהיא זו שהצטרפה מיוזמתה לאחר הדיון, לשיחה שהתקיימה עם החקלאים לבקשת יו"ר ועדת הכספים. צר לנו שאנשים שלא אמורים לקחת חלק בוועדות הכנסת מנסים באמצעותן לקדם את ענייניהם. מר כהן לא צד בעניין וצר לנו כי הוא נקלע לסיטואציה. יובהר כי הדיון בוועדה ולאחריה עסק בתקצוב הסדר ביטוחי לכלל החקלאים, שיהווה פתרון ארוך טווח לאירועי סלמונלה דומים, ככל שיתעוררו בעת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.