"המתנחלים שואבים את כספי ילדי הפריפריה"

יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת יצחק הרצוג תקף הבוקר בועידת הגליל בחריפות רבה את הממשלה וטען כי "הלובי של ההתנחלויות המבודדות יושב בתוך לשכת ראש הממשלה ושואב את הכסף של ילדי הגליל והנגב לטובת קומץ סחטנים" {הרצוג נגד המתנחלים}

יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת יצחק הרצוג תקף הבוקר בועידת הגליל בחריפות רבה את הממשלה וטען כי "הלובי של ההתנחלויות המבודדות יושב בתוך לשכת ראש הממשלה ושואב את הכסף של ילדי הגליל והנגב לטובת קומץ סחטנים", אמר. ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), שהיה בקהל, צעק לעברו כי זו הסתה, והרצוג השיב לו: "אתם בהיסטריה כל פעם שאומרים לכם את האמת".

הרצוג אמר בנאומו במקום: "די כבר להסתרות ולטיוח. די כבר למילים היפות. צריך להגיד לכם את האמת – ראש הממשלה לא סופר את הנגב והגליל, הוא משרת רק את מי שיעזור לו לשרוד – קבוצות לחץ מקושרות". לטענת הרצוג, ממשלת נתניהו מעדיפה את ההתנחלויות על פני יישובי הפריפריה.

יו"ר המחנה הציוני הביא דוגמא לטענתו. "כשמכללה באריאל רצתה להפוך לאוניברסיטה היא הפכה לאוניברסיטה בין לילה". האזורים האלה מקבלים עדיפויות רק במצבי חירום לאומיים. כל עוד לא שמים את הגליל בראש סדר העדיפויות כלום לא יקרה".

הרצוג טען כי לממשלה סדר יום מעוות וכי לא יצטרף לקואליציה. "מי שחושב שאפשר לשבת בממשלת אחדות עם סדר עדיפויות מעוות כל כך- טועה טעות מרה. אי אפשר לשבת באחדות עם סדר עדיפויות מעוות כזה", הבהיר הרצוג.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.