לוזרית: קלינטון קיבלה 3 מיליון קולות יותר מטראמפ

בתום ספירת הקולות בבחירות לנשיאות ארצות הברית המועמדת הילרי קלינטון שהפסידה בבחירות בשל שיטת האלקטורים זכתה למספר הקולות הגדול ביותר בהיסטוריה של המדינה. היא קיבלה כמעט 2.99 מיליון קולות יותר מטראמפ. { בתום הספירה}

בתום  ספירת הקולות בבחירות לנשיאות ארצות הברית המועמדת הילרי קלינטון שהפסידה בבחירות  בשל שיטת האלקטורים זכתה למספר הקולות הגדול ביותר בהיסטוריה של המדינה. היא קיבלה כמעט 2.99 מיליון קולות יותר מטראמפ.

 

בתום הספירה הסופית מכל 50 המדינות של ארצות הברית עולה כי קלינטון קיבלה 65,844,954 קולות מול 62,979,879 קולות לטראמפ אחוז הפער בין השניים, 2.1%, הוא השלישי בגודלו בהיסטוריה – אנדרו ג'קסון זכה ל-10% יותר קולות בשנת 1824 אך הפסיד לג'ון קווינסי אדמס, וסמואל טילדן זכה ל-3% יותר קולות בשנת 1876 אך הפסיד גם הוא.

נתון מעניין נוסף,  קלינטון זכתה במספר גדול יותר של קולות מזה שקיבל בבחירות 2012, בהן ניצח, ב-3899 אלף קולות. אך היא הפסידה במספר מדינות מפתח וכחולות מה שגרם לקלינטון להפסידעשרות אלקטורים..

טראמפ המשיך לטעון פעם אחר פעם, בעיקר בחשבון הטוויטר שלו, כי היה ביכולתו לנצח גם במספר הקולות ולא רק במספר האלקטורים. הוא אף טען טענה שקרית לפיה מיליוני מצביעים דמוקרטים עשו זאת באופן לא חוקי.

טראמפ יושבע לתפקידו ב-20 בינואר בוושינגטון.