"לוחם שפועל מול הטרור צריך לצאת גם חי וגם זכאי"

פעילי ארגון חוננו חילקו מעל 10,000 כרטיסי סיוע משפטי לחיילים ושוטרים, ובעקבות ההסלמה הביטחונית יחולקו אלפי כרטיסים נוספים. "המטרה שלנו היא שמי שפועל מול הטרור יצא גם חי וגם זכאי", אומרים בארגון

חקירת השוטרים שירו בצעיר הערבי בכפר כנא, לאחר שזה תקף אותם בסכין, אינה אירוע חריג. שוב ושוב נחקרים שוטרים וחיילים בשל פעולותיהם אל מול אירועי טרור.

בארגון 'חוננו' – להגנה משפטית לאומית, מנסים בחודשים האחרונים להעלות את מודעות החיילים והשוטרים לזכויותיהם המשפטיות, וזאת נוכח הרדיפה והלחצים שמפעילים ארגונים אנטישמיים הגורמים לפגיעה באנשי כוחות הביטחון ובפעילותם אל מול הטרור.

מאז מבצע צוק איתן חילקו פעילי הארגון מעל 10,000 כרטיסי פק"ל משפטי, בהם מוסברות ללוחמים זכויותיהם הבסיסיות מבחינה משפטית, ומופיע מספר המוקד המשפטי של 'חוננו', הפועל 24 שעות ביממה. הכרטיסים אזלו ובחוננו מדפיסים כעת אלפי כרטיסים נוספים לצורך מבצע חלוקה שנצרך במיוחד עקב ההידרדרות הביטחונית החמורה בימים האחרונים.

"מאז שהתחלנו בחלוקה הגיעו אלינו מקרים שונים של חיילים ושוטרי מג"ב שהסתבכו משפטית, אם זה בתחקירים, חקירות ואף כתבי אישום", אומרים ב'חוננו', "רק בשבוע האחרון טיפלנו בשני חיילים שנעצרו ושוחררו ב"ה בעקבות התערבות עורכי הדין של הארגון".

בהקשר לאירוע בכפר כנא מזכירים בארגון חוננו את לוחם יחידת הימ"מ של המשטרה, צ'רלי שלוש הי"ד, שנרצח לפני כ-25 שנה בעת שניסה לנטרל מחבל ערבי חמוש בסכין שרצח יהודים בשכונת בקעה בירושלים. שלוש פעל על פי הוראות הפתיחה באש המחמירות, ירה באויר ולאחר מכן ברגליו של המחבל, אך זה התקדם, דקר ורצח אותו.

"לא סתם טבעו חיילים בחברון את הסיסמה "עדיף עו"ד גרוע מחזן טוב", אומר מנכ"ל חוננו שמואל מידד. "אנחנו מספקים כמובן עורכי דין טובים ב"ה, אבל צריך להבין שהחיילים נמצאים בסיטואציות בהן ישנה סכנת חיים מידית, ואנחנו כאן כדי שהם לא יהססו לפני שהם פוגעים במחבלים ובפורעים ערבים הבאים לפגוע בהם ובכולנו. המטרה שלנו היא שכל חייל בסיטואציות דומות יצא גם חי וגם זכאי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.