לוחמה במנהרה • כך זה נראה(וידאו)

במקביל לפעילות לחשיפת מנהרות החמאס, בצה"ל נערכים בימים אלה גם לאפשרות של לחימה בהן. באזור הנגב נחפר באחרונה אתר מנהרות ממש כמו אלה שבעזה, שם מתאמנות היחידות המובחרות ביותר של צה"ל. כתב חדשות 2 ניר דבורי הצטרף לאימון מיוחד של גדוד הסיור של גבעתי עם הצצה ראשונה למתקן האימונים. {מבפנים}

במקביל לפעילות לחשיפת מנהרות החמאס, בצה"ל נערכים בימים אלה גם לאפשרות של לחימה בהן. באזור הנגב נחפר באחרונה אתר מנהרות ממש כמו אלה שבעזה, שם מתאמנות היחידות המובחרות ביותר של צה"ל. כתב חדשות 2 ניר דבורי הצטרף לאימון מיוחד של גדוד הסיור של גבעתי עם הצצה ראשונה למתקן האימונים.

חמאס מכין לא רק מנהרות התקפיות חודרות לשטח ישראל, אלא גם מערך סבוך וצפוף של מנהרות הגנתיות שיחכו למי שייכנס לתוך הרצועה, ממולכדות, משמשות להעברת כוחות – גם לחטיפה. כוח המנהרות המיוחד שהוכשר להילחם בחיילי צה"ל הוא ה"נוחבה", שמכיל כבר 5,000 לוחמים.

בחטיבת גבעתי פיתחו שיטת לחימה עם אמצעי לחימה וגילוי ייחודיים כדי להתמודד עם האיום המורכב. "האויב היום הוא 360", מסביר רס"ן שי. "אם בעבר הוא היה מולנו או מאחורינו, אז היום הוא נמצא גם מתחת לרגליים ומעלינו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.