בחסדי שמיים: לוחמי מג"ב סיכלו פיגוע קטלני

אחר הצהריים מנעו לוחמי מג"ב פיגוע קטלני כשעצרו לבדיקה במחסום תפוח שני צעירים שברשותם התגלו שלושה מטעני חבלה, אקדח מאולתר, סכינים ודוקרן.

מפקד צוות המחסום סמ״ר אלמוג אוחנה מספר: ״שני צעירים פלסטינים הגיעו לתחנת אוטובוס הנמצאת סמוך למחסום תפוח מכיוון שכם. העברתי דיווח לזוג לוחמים נוסף שמוצב סמוך לתחנה. הלוחמים הגיעו אליהם על מנת לבדוק אותם, כשבתחילה הם טענו כי פניהם מועדות לרמאללה. ברגע הזה, אחד החשודים ניסה לשלוף אקדח לעבר הלוחמים. לוחמת מג״ב דרכה אתהנשק וכיוונה לעברו, בזמן שלוחם שהיה עמה העיף את האקדח מידו של המחבל. שני החשודים נעצרו במקום. הכוח הבחין בתיק גב שחור על גבו של אחד החשודים, שסירב להיענות לדרישות הלוחמים ולפתוח אותו. הלוחמים זיהו חוטים בתוך התיק, הבינו שמדובר במטען, בודדו את הזירה, הרחיקו אזרחים שהיו בתחנה והזעיקו חבלנים".

מספר דקות מאוחר יותר הועברו החשודים לחקירת שב"כ. כוחות גדולים של משטרה, משמר הגבול וצה״ל הגיעו לזירה וסגרו אותה. ברגעים אלו חבלנים של מג"ב איו"ש מנטרלים את המטענים.

רפ״ק אסי יונה, מפקד פלוגת מג״ב המאיישת את מחסום תפוח בכל ימות השנה, ציין: "בזכות ערנותם ומקצועיותם של הלוחמים והפעולה האמיצה ברוח החתירה למגע, נראה שנמנע פיגוע גדול וניצלו חיי אדם״.

צילום: חטיבת דובר המשטרה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.