לוטן התנצל, משפחת מנגיסטו התרצתה(הקלטה)

לאחר הסערה שעוררו דבריו התנצל שליחו של רה"מ בפני משפחת מנגיסטו. "קיבלנו את ההתנצלות ויושרו ההדורים", נמסר מהמשפחה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להגיע בשעות הקרובות לבית משפחתו של אברהם מנגיסטו, המחוזק בידי חמאס ברצועת עזה. תחילה הזמין נתניהו את בני המשפחה לפגישה בירושלים, אולם בני המשפחה ביקשו לדחות את הפגישה משום שהאם אינה חשה בטוב. אולם במצב הדברים הנוכחי בחר נתניהו להדרים אליהם.

מוקדם יותר התנצל שליחו של רה"מ, אל"מ ליאור לוטן, על דבריו בשיחה שקיים עמם ועוררו סערה. "לאחר פרסום ההקלטה אתמול, שנעשתה בלא ידיעת המשפחה, שהופתעה מאוד ואינה לוקחת עליה אחריות, נערכה שיחה בין הצדדים, ובה התנצל לוטן…המשפחה קיבלה את ההתנצלות ויושרו ההדורים", נמר מהמשפחה.

רעייתו של לוטן, שלומית, התייחסה הבוקר לסערה הציבורית שבמרכזה עומד בעלה. בדף הפייסבוק שלה כתבה לוטן: "עשו לליאור לינץ' בערוץ 10. הם שידרו פגישה אחת שבמקרה הייתה מאוד טעונה, ושהרוחות בה להטו שלא לצורך, אבל זאת לא הייתה גזענות ולא היו שם איומים. מי שמכיר את ליאור יודע שהוא לא גזען, וגם המשפחה יודעת את זה".

השיחה שעוררה סערה. האזינו להקלטה

לוטן הוסיפה: "כשבערוץ 10 הציגו אותו אתמול ברגע קשה, שהוא מבין שהיה מיותר ולא לעניין, הוא התקשר מיד ליאלו, אחיו של אברהם, שאיתו היה בקשר קרוב כל השנה – והתנצל. בניגוד למה שהוצג, זו לא הייתה הפעם הראשונה שליאור נפגש עם בני המשפחה, אלא הפעם השביעית או השמינית בשנה האחרונה".

לסיום כתבה לוטן: "ליאור איבד את הסבלנות כי היו שם אנשים שאינם חלק מהמשפחה. הם ביקשו שיסביר הכל מההתחלה ולכן זה נשמע כאילו הוא מעדכן אותם בפעם הראשונה – אבל זה כמובן לא נכון. כשהוא איבד את הסבלנות, זה הוצג בערוץ 10 כגילוי של גזענות ואטימות של אדם שנפגש לראשונה עם משפחה רק טורח להגן על הבוס שלו".

כזכור, אתמול פורסמה בחדשות ערוץ 10 הקלטה של שיחה בין בני משפחת מנגיסטו ללוטן. בשיחה נשמע לוטן מנסה לשכנע את המשפחה לשמור על פרופיל נמוך ולהימנע מפרסום הפרשה, תוך שהוא משתמש באיומים: "תחליטו מה אתם רוצים, לעבוד ביחד או לעשות הצגות וקונצים…לא הזמנת אותו. לא דיברת איתו. הבן שלי זה הבן שלך. בסך הכול הוא אזרח של מדינת ישראל".

בהמשך נשמע לוטן אומר: "יש לכם שתי אפשרויות: אחת להפנות את האצבע לחמאס ולהגיד 'אתה מחזיק באברהם, אתה אחראי לגורלו, תחזיר לנו אותו ואנחנו רוצים לדעת שהוא חי'. אפשרות שנייה היא להפנות את האצבע מחמאס לירושלים ולהגיד 'אתם לא בסדר, נתתם לו לעבור, לא החזרת לנו מכתבים', אתם תבחרו ותהיו אחראים לתוצאות".

בעקבות הדברים התעוררה סערה תקשורתית כאשר פוליטיקאים רבים דורשים מרה"מ לפטרו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.