ח"כ גפני: "לומד תורה אינו עבריין, זו תהיה בכייה לדורות"

בשעה זו מתקיים בכנסת הדיון בנושא הסנקציות על גיוס החרדים.

במפלגת 'יש עתיד' רוצים להטיל על בני הישיבות סנקציות פליליות לעומתם, 'הבית היהודי' המתנגדים ומעוניינים להטיל עיצומים כלכליים על ישיבות ואברכים.

יוני שטבון מהבית היהודי אמר בדיון הסוער כי "יש תחושה שמסתכלים על החרדים כאן כמו על שמורת טבע, כמו על גן חיות. כל אחד חושב שהוא יכול לגייס אותם בכפייה".

ח"כ משה גפני הגיע לדיון נסער מאוד ודיבר בהתרגשות על לומדי התורה.

בדבריו טען למול נציגי 'יש עתיד' כי "חירוף נפש הוא לא הקריטריון, תשעה מתוך עשרה חיילים לא מחרפים את נפשם ובכל-זאת הצבא צריך אותם, מה שאתם אומרים עכשיו זה שמי שלומד תורה הוא עבריין".

והוסיף "אל תטיפו לי מוסר מחוצף על שוויון בנטל, לומדי התורה הם חלק מחיל העם"

 גפני פנה אל היו"ר ואמר "מדובר על אנשים שמשקיעים ומוסרים נפשם יום ולילה. ואתם מדברים עליהם כפרזיטים. אתם לא יודעים על מה מדברים. החוק צריך לומר שגם מי שלומד תורה משרת בצבא, כי הוא מוסר נפשו עליה ואתם לא מבינים את זה אפילו".

"אתם אומרים" המשיך גפני "שהצבא עושה דברים מאוד משמעותיים מבחינת החרדים, אבל החוקים האלה רק יהרסו זאת. אם אתם רוצים לעשות פוליטיקה וכותרות אז אכן הדיון הזה, משרת אתכם. אבל אם אתם רוצים לשנות באמת זאת לא הדרך".

גפני המשיך בהתרגשות "אינני מבקש לבטל את חוק ביטחון, אבל לא שייך להפלות עוד את אלה שיושבים ולומדים, מי שלומד תורה באמת גם כך הוא מופלה לרעה. בכל מקרה אסור להוציא את זה אפילו מהפה את הסנקציות הפליליות ללומדי התורה, המשמעות תהיה נוראה. הרי אנו אומרים שמי שלומד תורה עובר על עבירה פלילית".

גפני סיים ואמר "זו תהיה בכייה לדורות, אם ברצונכם שחרדים ישרתו בצבא, אל תעשו סנקציות פליליות".

תמונה ראשית- פלאש 90

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי שלא לומד תורה נקרא עבריין על פי התורה!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הרב גפני אומר:
  אסור לנגוע בישיבות התורה, הם הקיום שלנו הם השמירה על כלכלת הארץ והעולם, בלי תורה, אין חיים ויש מוות, למי שלא הבין את זה עד עכשיו יש לו הרבה מה ללמוד והוא מסוכן לעם היהודי. ואנחנו עושים?

  אנחנו החרדים לא מתביישים וזורקים בחורים ואברכים מהישיבות והכוללים משום שהצביעו ל"עץ" עבירה חמורה שאפ' אין יוכ"פ מכפר. (lol) אנחנו החרדים גרמנו הגיוס, משום שחז"ל אומרים, בדרך שאדם מודה כן מודדים לו!!!!!! איזה צחוק אנחנו עשינו מהתורה, ואח"כ החרדים צועקים על החילונים למה הם לא מכבדים התורה הקדושה. ליצנותא של התורה הקדושה!!!!!!!
  אני מתחנן אליכם: שתשובו מיד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב