"הברנז'ה החרדית מלגלגת על הרבנים"

בראיון מקיף שהעניק העיתונאי ירון לונדון למגזין 'ליברל' הוא חושף את רחשי ליבו לגבי הסיורים עם אנשי הברנז'ה החרדית, על פונביז': "אתה רואה שחלק מהם עייפים, לא רוצים להיות שם", ומה חושבת הברנז'ה החרדית על הרבנים: "מלגלגים על העולם שבו הם חיים, על רבנים. צינקינים גמורים". { לונדון בבני ברק}

בראיון מקיף שהעניק העיתונאי ירון לונדון למגזין 'ליברל' הוא חושף את רחשי ליבו לגבי הסיורים המתקיימים אחת לשבועיים, עם אנשי הברנז'ה החרדית,  שמכירים לאנשי התקשורת את העיר החרדית בני ברק.

בעבר, ניהלו את הסיורים, אנשי מקצוע כגון יועץ התקשורת ירח טוקר, וישראל כהן, אולם באחרונה מצטרפים לסיורים גם ארחי פרחי, ובכך נחשפים העיתונאים גלוי הראש לזווית הלא נעימה, שמותירה רושם שלילי על הציבור החרדי.

וכך מספר ירון לונדון, בראיון שמתפרסם במגזין היוקרתי, "ליברל", ביום חמישי שעבר הלכתי לבני ברק בליווי עיתונאי חרדי, עשינו לילה שלם עד חמש בבוקר,זה היום הפעיל, אתה הולך לישיבת פונביז' שם 800 אברכים 12 בלילה לומדים תלמוד. אתה רואה שחלק מהם עייפים, לא רוצים להיות שם", מסיק לונדון.

לונדון ממשיך לגולל את מסעו בלב בני ברק, וחושף מה בדיוק חושבת הברנז'ה החרדית על הרבנים, "אחר כך הלכתי למסעדה נהדרת שם ישבה הברנז'ה העיתונאית החרדית. חברה צעירים, פיקחים כמו שדים, מלגלגים על העולם שבו הם חיים, על רבנים. צינקינים גמורים, בדיוק כמונו הולכים בין הטיפות.

כאן לונדון עובר לנתח מהזווית שלו על הציבור החרדי, ויוצא עם תובנות קשות לעתיד החרדים, " לדעתי הם במשבר גדול, בחצרות החסידים יש בערות, כשאני הולך לשם אני יודע מי מכיר אותי או לא, אתה יודע לעצמך יש שיעור עצום שיודעים מי אני, איך יודעים? ראו בטלוויזייה או בסמרטאפון, הם בצרות ואני מניח שזה ייקח שניים שלושה דורות עד שהגרעין הקשה יתפורר".

עם זאת לונדון, מאמין "שגם החילוניות מתפרקת, מכיון שאינה מציבה אלטרנטיבה ליהדות והאמונה שחזקה מכל שואבת לתוכה המוני מאמינים".

יודגש , אנשי ברנז'ה חרדים שעמם שוחחנו מכחישים מכל וכל את הדברים, "לא אמרו בפני  לונדון את הדברים, וכי מי שבעצם מצא להכתים את הציבור החרדי היו אלו נערי שוליים שהצטרפו לסיור", הם גורסים
לונדון 2

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.