לונדון: "כל הלילה טוחנים לי אמונה בכל ערוצי הטלוויזיה"

עיתונאי ערוץ 10, ירון לונדון, השתתף בשבוע שעבר בפגישה עם סטודנטים מאוניברסיטת אריאל, שם הוא מתח ביקורת על כתבי התקשורת הישראלית שהופכים ליותר ויותר דתיים, מציאות שמפריעה לו כאתאיסט.

עיתונאי ערוץ 10, ירון לונדון, השתתף בשבוע שעבר בפגישה עם סטודנטים מאוניברסיטת אריאל, שם הוא  מתח ביקורת על  כתבי התקשורת הישראלית שהופכים ליותר ויותר דתיים, מציאות שמפריעה לו כאתאיסט.

"תמצא מנחה תוכנית אחת שיעז לומר: 'חברים, אלוקים זה הבל. הכותל שתוקעים פתקים, זה עם של מטומטמים'. אתה מכיר מישהו שיגיד את זה?", אמר לונדון לאחד הסטודנטים.

לדברי לונדון, "כל היום וכל הלילה טוחנים לי אמונה בכל ערוצי הטלוויזיה, אין עיתון אחד שלא מפרשים את פרשת השבוע

ברוח אמונית, אין תחנת שידור אחת שלא מתקשקשת עם קבלה. אין. אתה ראית פעם תחנה אחרת: 'כן, אנחנו חילונים אתאיסטים ואתם מקשקשים בשכל'".

"חסרה תוכנית על אמונה בטלוויזיה? יש ערוץ 20, שהמכרז שלו היה לערוץ אמונה. יש תוכנית היום לחילונים שהמכרז דורש 'אי אמונה'? מה פתאום, כולם בתקשורת מנשקים מזוזות. כולם אומרים כל הזמן בעזרת השם", ממשיך לונדון.

העיתונות המגזרית, על כלל מגזריה, היא שנותנת את הטון, כך לטענת לונדון "מה דעתכם על העיתונות הרוסית?", שאל לונדון את הסטודנטים, "הם אינם קוראים כלל עיתונות עברית. והעיתונות ערבית שקוראיה הם 20% מהציבור. ויש את החרדים שקוראים את העיתונות שלהם. גם פשקוויל זו עיתונות. ועלוני השבת זו ספרות עצומה שמשפיעה יותר מ'לונדון וקרישנבאום'. היא מחזקת אמונות ומגייסת. אם אני מסכים את מספר האוזניים והעיניים שרואות ושומעות את העיתונות הזו אני מגיע למסקנה שהעיתונים שכל כך מתווכחים מי הם ומה עמדתם הם למעשה בכלל לא חשובים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גם לגדעון לוי ממש מפריעים אנשי תקשורת שמאמינים אז ירון לונדון לא היחידי!!! השם ירחם ויציל אותנו מיהודים כאלו עוכרי ישראל!!!הם לא מבינים שזו מדינת היהודים!!!!!!!!!!!!!יהדות זו דת!!!!!!!!!למי שמפריע לחיות עם יהודים סביבו שיעוף מכאן העולם גדול!!

    אופירה |
    הגב