לופוליאנסקי יערער לעליון, עובדי יד-שרה: "בטוחים בחפותו"

עובדי יד שרה המומים מגזר הדין שהושת על לופוליאנסקי: "משפחת יד שרה המומה מגזר הדין ובטוחה בחפותו של לופוליאנסקי…גם בעת הזאת נמשיך את העשייה לאור החזון שהוא התווה". פרקליטי לופוליאנסקי הודיעו שיערורו לעליון על גזר הדין

גזר הדין החמור שהטיל השופט דוד רוזן על אורי לופוליאנסקי הבוקר, מעורר תחושות קשות בציבור בכלל, ובקרב מקורביו בפרט. כולם תמהים כיצד יתכן לגזור 6 שנות מאסר על אדם שתרם במשך עשרות שנים לחברה, סובל מבעיות בריאות ולא לקח שקל לכיסו. גזר הדין הפתיע גם לאור העובדה שלאורך כל המשפט רמז רוזן כי אין בכוונתו להחמיר עם לופוליאנסקי.

בארגון 'יד שרה' הגיבו בהלם לגזר הדין: "משפחת יד שרה המומה מגזר הדין אשר סותר את כל דברי השופט במהלך המשפט ובטוחה בחפותו של מייסד יד שרה אורי לופוליאנסקי. העירעור על ההרשעה וגזר הדין יובא בפני בית משפט העליון בירושלים. אורי לופוליאנסקי בנה ארגון חסד אשר שירת ומשרת לאורך השנים כל משפחה שניה בישראל ללא הבדל בין אדם לאדם. אורי לופוליאנסקי כאדם ומנהיג ימשיך בעזרת השם להוביל את אלפי מתנדבי יד שרה כמוקד של אנושיות חמה ומעודדת לכל אדם. גם בעת הזאת נמשיך את העשייה לאור החזון שהוא התווה -וביתר שאת. נמשיך ללכת בדרך של אכפתיות, מעורבות, הנעה לפעולה והושטת יד מסייעת למאות אלפי ישראלים בכל שנה", נכתב בהודעה שפירסם הארגון.

כזכור, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן גזר שש שנות מאסר על ראש העיר ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי שהורשע בקבלת שוחד בפרשת הולילנד.

רוזן ציין בהחלטתו כי "יש במעשיו של הנאשם כדי לקעקע אמון הציבור במנהיגיו. מדובר באדם שעשה רבות למען הציבור ועשה צדקה ולא לקח לביתו, אך לקיחת השוחד הגדילה את כוחו". ההגנה טענה כי יש סיכון לחייו של לופוליאנסקי החולה בסרטן, אך רוזן קיבל את עמדת המדינה שטענה כי הוא יכול לרצות מאסר בכלא לאור חוות דעת רפואית של רופאי שירות בתי הסוהר.

כזכור, בהכרעת הדין במשפט הולילנד קבע רוזן כי לופוליאנסקי היה מודע לתרומות הגדולות שהועברו ליד שרה, ופעל בניגוד לאמות-מידה ראויות. עוד קבע השופט כי לופוליאנסקי היה מודע לכך שהתרומות התקבלו בזכות תפקידו בעירייה. "עד המדינה דכנר דיבר אמת בנוגע לתרומות לארון הקודש, לבית-הכנסת וליד שרה", קבע רוזן. ‏

בהמשך המשפט נדחה גזר דינו של לופוליאנסקי מספר פעמים זאת בשל מצבו הרפואי. כמו כן, השופט רוזן רמז לא פעם כי יש להקל בעונשו של לופוליאנסקי – הן על רקע מצבו הרפואי והן בשל העובדה שהוא לא לקח את הכסף לכיסו. אולם, כאמור, השופט רוזן החליט לקבל את עמדת המדינה ולגזור על לופוליאנסקי 6 שנות מאסר.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני מציע לסגור את יד שרה ולהודיע במודעות בעיתונות ובתקשורת, כי עקב פסק הדין שפוגע בארגון, אנו סוגרים את יד שרה בחודשים הקרובים.
  לא ינתנו יותר שום שירותים לציבור ולא יינתן שום מידע וסיוע כלשהו לחולים ונזקקים.

  אולי כך יומחש האבסורד ויקום קול זעקה מכלל הצבור מול העונש המעוות ביותר שיכל להיות על אדם-מלאך יקר כזה שרק גרם בכל תפקידיו לאחדות וקירוב וקידוש שם שםים.

  העיקר שמיד טוענים כלפי התורה, הדת, בתי הדין הרבניים שהם "לא מתחשבים במצוקת אנשים" והיו צריכים להתיר בהינף יד את כל איסורי התורה שנתן הקב"ה בעצמו, כדי לרחם על כל מי שזה "לא נח לו"…
  צביעות !!!

  אם הצעה זו נראית לכם – אנא הגיבו, והמשיכו את הלחץ לסגור בהפגנתיות את הארגון המבורך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כנראה שגם השופט עצמו או קרוביו השתמשו בשרותי יד שרה מתישהו…. כל מי שאי פעם נעזר בהם צריך להתקומם ולא לאפשר לזה לקרות!

  111 |
  הגב