לופוליאנסקי חגג בכותל: "הודו לה' כי טוב"

ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, התראיין ל'קול חי' בעקבות הכרעת בית המשפט העליון ואמר. "הודו להשם כי טוב, כי לעולם חסדו,"ברוך השם, שש שנים של דיונים ועניינים הגיעו לקיצן". { הראיון שאחרי }

כשהוא שמח ונרגש מהחלטת בית המשפט העליון שלא לשלוח אותו לכלא, העניק ראש  עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי ראיון לתחנת הרדיו החרדית "קול חי" והביע שביעות רצון:"נעשה כאן עינוי דין גדול. איך יכולה להיות האשמה לגבי מישהו שנותן תרומה למוסד צדקה. ורק על זה דובר לגבי!" עוד הוסיף: "אני מצר על חבריי שקיבלו מאסר".
ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, התראיין במסגרת המשדר המיוחד בהגשת בצלאל קאהן, שנערך בעקבות הכרעת בית המשפט העליון ואמר. "הודו להשם כי טוב, כי לעולם חסדו," אמר לופוליאנסקי. "ברוך השם, שש שנים של דיונים ועניינים וכו' וכו'. ביקשו שנעשה שירות למען עם ישראל. אני מקווה שהקדוש ברוך הוא ייתן כוח ובריאות, ובעזרת השם נמשיך ונעשה, לא שישה חודשים אלא שנים רבות למען עם ישראל. אני מצר על חבריי שמשום מה יש פה, לא יודע, הרבה שאלות והרבה דברים לא מובנים, שקיבלו מאסר".

לופוליאנסקי ציין כי ללא ספק נעשה 'עינוי דין': "עינוי דין גדול, ללא ספק יש שאלות רבות שאני לא מבין אותן, אני לא מבין איך אפשר בכלל, איך יכולה להיות האשמה לגבי מישהו שנותן תרומה למוסד צדקה. ורק על זה דובר לגבי! לבוא ולומר 'אבל היו צריכים לומר.. לא הארגון.. לא לקבל… בגלל שיש לו איזשהו…'. כל הנושא הוא נושא סחטני. יש לי הרבה שאלות והרבה דברים מאד לא ברורים.

-לופוליאנסקי התייחס להחלטת הפרקליטות בשעתו להרשיע אותו ואמר: "אני חושב שצריכים גם בעניין הזה לעשות, אנחנו כולנו יודעים שיש הרבה דברים שצריכים לשנות במדינה ובמיוחד במה שנקרא 'פרקליטות' ודברים כגון אלו. אין ספק שצריך להיות פה תיקון ייסודי. שלא יהיה פה מצב שתופרים תיקים כדי לקבל תיקים ועוד כל מיני דברים מהסוגים הנוראיים האלו. השאלה הראשונה עוד שהייתה, כל העניין הוא ירושלמי, אנשים ירושלמיים, אולמרט ירושלמי, עיריית ירושלים –  מה פתאום זה היה בתל אביב? ככה זה, יש דברים שהם משונים".

לופוליאנסקי התייחס לברכתו של הגרי"ש אלישיב ואמר: אנחנו מצוידים בברכתם של גדולי ישראל שאומרים לנו לאן ללכת ומה לעשות ואנחנו נמשיך ונעשה בעזרת השם". לופוליאנסקי ציין כי ברכתו של מרן הרב אליישיב ממשיכה ללוות אותו: "אין ספק שהוא מליץ יושר גדול".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.