"לזרוק אבנים גם אם חייל ימות"

הפרקליטות הגישה כתב אישום חמור כנגד אלירז פיין, תושבת יצהר שנעצרה לפני כשנתיים לאחר שפרסמה מסרים התומכים בפגיעה בחיילים: "אני בעד זריקת אבנים – גם אם האבן תביא למותו של חייל!".כתבה.

פיין פרסמה מסרי הזדהות עם רצח משפחת דוואבשה והנער מוחמד אבו חדיר – והיום (שלישי) הוגש נגדה כתב אישום בגין עבירה של הסתה לאלימות.

 פיין, בת 24, הגיבה לאירועי פינוי מאחז יצהר בקבוצת הגוגל "יצהרניקים" – שמנתה כמאתיים חברים – וטענה כי מותר להשליך אבנים על חיילים "וכמובן שעל ערבים אין שאלה". פיין הוסיפה אז כי "אגבה מול כל גוף חיצוני את זורקי האבנים, גם במקרים שבהם לא היו נחוצים בעיניי!". בכתב האישום שהגיש עו"ד רועי רייס נטען כי שעות ספורות לאחר שפרסמה פיין את ההודעה, יודו אבנים על כוח יס"מ ביישוב.

כתב האישום הוגש באישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט "וזאת נוכח אופי העבירות המיוחסות לנאשמת המשיקות לחופש הביטוי". לאחר שנעצרה המשיכה פיין לפרסם מסרים שלפי הפרקליטות מהווים הסתה – והפעם בנושאי טרור יהודי ופגיעה בערבים חפים מפשע.

בעמוד הפייסבוק שלה פרסמה פיין, לפי כתב האישום, "בתפוצה נרחבת מאוד קריאות לעשיית מעשי אלימות או טרור נגד ערבים פלסטינים וערבים ישראלים, ודברי שבח, אהדה, עידוד, תמיכה והזדהות כלפי מעשים כאמור. הנאשמת פרסמה את הדברים המתוארים לעיל, לאחר ולמרות שכבר נחקרה באזהרה ואף נעצרה בגין פרסום קודם".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.