לחם לעניים: חזרה הבטחת ההכנסה לאברכים

חה"כ משה גפני (יהדות התורה) הסדיר מחדש את חוק הבטחת ההכנסה לאברכים, החוק אושר בממשלה ואף הוכנס לחוק ההסדרים, אך גורמים ב'אגודת ישראל' מותחים ביקורת על חה"כ גפני, "בית המשפט ממילא יפסול שוב את החוק, מה הטעם להשקיע מאמץ?".

 

לאחר שהיום לפנות בוקר אושר תקציב המדינה בממשלה עולה בין השורות כי חה"כ משה גפני (יהדות התורה) הסדיר מחדש את חוק הבטחת ההכנסה לאברכים, החוק אושר בממשלה ואף הוכנס לחוק ההסדרים, אך גורמים ב'אגודת ישראל' מותחים ביקורת על חה"כ גפני, "בית המשפט ממילא יפסול שוב את החוק, מה הטעם להשקיע מאמץ?".

חוק הבטחת הכנסה לאברכים חוקק ב-1982 בזכותו של חה"כ מנחם פרוש ז"ל, במשך הרבה שנים החוק עמד תחת איום גדול מגופים מסיתים שפנו לבג"ץ נגד החוק, בשנת 2011 החליט בג"ץ בצורה שערורייתית לפסול את החוק, לאחר מכן העביר חה"כ גפני את החוק על פי החלטת הממשלה, מה שגרם לכך שב-2012 חזרה הקיתבה לאברכים, אלא שאח"כ שוב התערב בג"ץ בחוק ופסל את ההחלטה.

עם תחילת המו"מ הקואליציוני דרשו ב'דגל התורה' להסדיר את העניין, מנגד-  גורמים ב'אגודת ישראל' טענו כי בג"ץ עתיד ממילא לפסול כל ווריאציה של החוק, וכי כדאי להשקיע את המאמץ בנושאים אחרים דוגמת קיצבאות הילדים, ב'אגודת ישראל' ציינו את הישגו העצום של חה"כ יעקב ליצמן שהגיע להסדר עם שר האוצר משה כחלון לגבי קיצבאות הילדים.

כך או כך, כחלק ממה שסוכם אתמול בין שר האוצר ל'דגל התורה' האברכים ישובו לקבל את קצבת ההבטחה שלהם החל מהתקציב הבא.

את תגובתו של חה"כ גפני לא היה ניתן להשיג, לכשתתקבל- נפרסמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.