"לחמאס יש מנהרות המגיעות לגבול ישראל"

חבר בועדת חוץ ובטחון מתריע כי מחבלי ארגון החמאס חפרו מנהרות טרור מרצועת עזה, אשר חלקם כבר מגיעים אל תוך שטח ישראל. לפי הערכות, לחמאס מספר מנהרות כפי שהיה בזמן צוק איתן. {נערכים ללחימה}

ח"כ עופר שלח, החבר בועדת חוץ ובטחון מזהיר היום כי החמאס חפר מנהרות המובילות מתוך רצועת עזה אל תוך שטח ישראל. שלח תקף את התנהלות ממשלת ישראל ואמר כי "ראש הממשלה ושר הביטחון מזניחים את הכנת העורף לעימות. למעלה מ-60 מיליארד שקל לשנה כלולים בהסכם בין משרד הביטחון לאוצר. מה שאין בו, ואין עליו שום סיכום, הוא כ-2.7 מיליארד שקל הדרושים כדי להציב פתרון לבעיית המנהרות".

שלח הזהיר כי "יש כבר מנהרות שחוצות לשטחנו; החמאס מוכן להשתמש בהן בכל עת. אבל הידיים של ביבי ובוגי וכחלון משותקות: זו שצריכה לפעול מדינית כדי להרחיק את המלחמה הבאה, וזו שצריכה להשקיע כסף ומאמץ כדי להגן על תושבי עוטף עזה".

לדבריו "התקרית הבוקר ברצועת עזה היא עוד שלב בהסלמה, שתוביל אותנו לסיבוב האלים הבא עם חמאס. יש הבדל בין ירי של ארגונים סוררים להנחת מטען על הגדר. כמו לפני "צוק איתן", האוייב אולי לא החליט שתהיה מלחמה, אבל מוכן לה".

שלח הוסיף כי "ממשלת ישראל אינה עושה דבר כדי לדחות את המלחמה. נתניהו ויעלון אינם נוקטים שום יוזמה, אינם פונים לגורמים איזוריים בעלי אמצעים והשפעה, כדי שיקרה מה שדרשנו מייד אחרי "צוק איתן": יוזמה של כמה מדינות באיזור, לפירוז עזה או לפחות הקטנת היכולות והמוטיביציה של חמאס למלחמה, תמורת שיפור משמעותי בחיי התושבים ברצועה, כולל נמל".

יצויין כי אתמול דווח בעיתון הארץ כי תוך כדי המערכה האחרונה בעזה, מבצע צוק איתן בקיץ 2014, חשפה ישראל 32 מנהרות התקפיות שחפרו הפלסטינים לכיוון ישראל. כשליש מהן כבר נחפרו ממזרח לגדר — בתוך שטח ישראל. צה"ל הודיע שהרס את כל המנהרות הללו, אבל מאז הסתיימה המלחמה חודשו החפירות.

על פי הדיווח, חמאס משקיע מאמצים והון עתק בפרויקט המנהרות. ההערכה הסבירה היא כי מספר המנהרות החוצות את הגבול מתקרב למספרן ערב צוק איתן. בהארץ דווח כי חמאס עלול לפתוח בעתיד במהלך התקפי, באמצעות מנהרה, אם יחוש שפרויקט הדגל של המנהרות ההתקפיות שוב נמצא בסכנת גילוי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.