"לחנוק את החרדים כדי שיעזבו את ירושלים" (הקלטה)

נהל המנהל הקהילתי יחיאל לוי חשף בשיחה עם גלצ כיצד העירייה מיישמת את המדיניות כנגד החרדים. "מה הרעיון? לחנוק אותם" האזינו. {גורם בעירייה}

המתיחות בין החילונים לחרדים בקריית יובל עולה מדרגה: התבטאות אנטישימית  מצד מנהל המנהל הקהילתי יחיאל לוי שחשף בשיחה עם גלצ כיצד העירייה מיישמת את המדיניות כנגד החרדים. "מה הרעיון? לחנוק אותם", אמר בראיון. "כשאתה חונק הם הולכים, כשמקשים אז לא מתלהבים לגור. זה המנגנון שעובד היום".

לוי מסביר על ההתנכלות כנגד החרדים בקריית יובל, ועל החלטת הנהלת המנהל לקיים אירועים בשבת. "אם ההנהלה כל כך רוצה לעשות פעילות של סרטים בגלל שזה הצורך התרבותי של אוכלוסיה חילונית, למה שתעשה את זה באותו מתחם שיש בו הרבה חרדים, שיושב בו גם רב השכונה?" שאל לוי והשיב: "כדי להפגין שאנחנו לא צריכים להיות מוטרדים איפה לעשות. יש הבנה ברמה של התושבים. ברמה של ההנהלה, של מועצת העיר – יש פיצוץ".

 

סגן ראש העיר יוסי דייטש,  הגיב לדברים הקשים הבוקר בראיון ב"בוקר טוב ישראל": "יהודים חרדים מותר להגיד לילדים שלהם 'אתם לא תלמדו בשכונה' ושילמדו בתת-תנאים בגלל שהתינוקות האלה נולדו בבית חרדי? האם בגלל שההורים של הילדים האלה חרדים לא מגיע להם גנים וצריך לחנוק את ההורים שלהם שיעזבו את השכונה? האם זו לא אנטישמיות?"

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה לגלי צה"ל כי הדברים שנאמרו אינם על דעתה, ושהעירייה פועלת לתת מענה ענייני לכל צרכי התושבים זה לצד זה ולא האחד על חשבון השני. ממנהל קהילתי יובלים טרם נמסרה תגובה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ההפגנות נגד חילול שבת, מצעד הצואה, וגיוס השמד והזימה איסתייעא מילתא, והיום המצב משתפר, שאם עומדים על המשמר הם לא יוצאים למלחמה. וזה חשוב לדעת, המציאות היא שהיכן שאומרים להם דברים ברורים ונחרצים, הם לא עושים כלום" והם פשוט מפחדים מהחרדים, כן לגבי גיוס בנות.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב