לחץ במטה אבוטבול: "לא בטוח שניקח את ראשות העיר"

כבר לא משדרים שאננות. אחרי הכנס אתמול בבית שמש של ראשי המפלגות החרדיות, שלא דיברו זה עם זה, אומרים במטהו של אבוטבול: "לא בטוח שנזכה בראשות העיר"

אחרי שראש העיר בית שמש אבוטבול קיבל את המקום הראשון ב'יהדות התורה', בשל הסאגה הזכורה בעת הגשת הרשימות והטעות הקריטית שנעשתה ברשימתו שלו, הוא היה בטוח שהוא הולך להיבחר בקלות והוא בודאי הולך לנצח כראש העיר.

אבל אחרי הכנס אתמול בבית שמש,עם ראשי המפלגות החרדיות שתומכים בו, דרעי, ליצמן, גפני ושאר חברי הכנסת של דגל, אגודה וש"ס, אומרים בסביבת המטה של ראש העיר כי "זה כבר לא בטוח בכלל שמשה יקח הפעם את ראשות העיר, ויש לחלוטין סיכוי לעליזה בלוך לנצח את הבחירות".

כזכור, אמש נערך כנס פתיחת המטה של משה אבוטבול בבית שמש בהשתתפות כל הח"כים של יהדות התורה ושל יו"ר ש"ס אריה דרעי, אבל למרות האחדות, כביכול, בהתייצבות ראשי שלוש המפלגות החרדיות, הקרע והפילוג בין המפלגות ניכר לעין כל, ביחס של דרעי ליצמן וגפני זה לזה, זאת בשל אי תמיכתו של אריה דרעי במועמד החרדי יוסי דייטש, ותמיכתו בחברו משה ליאון, ומצד דגל-אגודה, בשל המחלוקת באלעד, שם שתי המפלגות מריצות כל אחת מהן מועמד משלה לראשות העיר.

אחד המשתתפים מספר ל'אקטואליק': "הייתה מתיחות באוויר. סגן השר מאיר פרוש, ששווה הרבה כוח בעיר עם החסידויות שהוא מייצג, יצא מהאולם בדיוק מתי שאריה דרעי התחיל לנאום. וגם חברי הכנסת של דגל התורה הגיעו בדיוק בזמן שהנציגים של אגודת ישראל יצאו מהמטה".

אותו גורם במטה הוסיף: "לצערי, בשל המחלוקות בין הסיעות החרדיות, אין כעת את האש בעיניים, זאת למרות שכל הצדדים תומכים בבית שמש באבוטבול. קשה לנצח בכזו מערכה. שלא יחשבו שיש כבר רוב חרדי בעיר ושיהיה קל לנצח".

חבר מועצת העיר בית-שמש, שמעון גולדברג, אמר הבוקר ל'המבשר': "יש אפשרות סבירה שלא נצליח להשיג רוב חרדי במועצה ואף חלילה לאבד את ראשות העיר. מי שמסתובב בעיר ודאי שומע קולות שלא היו בעבר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.