לטייל בחו"ל, להרגיש בבית

כיום, אפשר לצאת לחופשה כשרה למהדרין בכל מקום בעולם, באירופה, באסיה, בדרום אמריקה וכמובן בארה"ב, כמעט לכל סוכנות נסיעות יש חבילות כשרות לחופשות קצרות באירופה אבל גם לנסיעות ארוכות יותר לאסיה ולדרום אמריקה אפשר למצוא פתרונות אחד מהם זה בית חב"ד, בתי חב"ד פזורים בכל יבשת וכמעט בכל פינה שמטיילים ישראלים מגיעים אליה, הם הוקמו במטרה להוות נקודת מפגש לקהילה של יהודים שגרים במקום אך עם השנים קמו בתי חב"ד רבים במקומות תיירותיים למטיילים ישראלים שמחפשים פינה חמה והרגשת שייכות בארץ זרה. בתאילנד למשל אחת המדינות המתיירות בעולם ניתן למצוא חמישה בתי חב"ד , המפורסם שבהם נמצא בבנגקוק באזור הקוואסאן והוא כולל  מסעדה כשרה, בית כנסת, עמדות אינטרנט, חנות עם מצרכים מישראל ועוד… עשרות אלפי ישראלים עוברים בו מדי שנה. מה עוד ניתן למצוא בבתי חב"ד ומה מושך טיילים ישראלים רבים כל כך לבוא לבקר ולהתארח?

ארוחות שישי וארוחות חג, אירוח פשוט עם הרגשה של בית

אחד מסוגי הפעילות הנפוצים והמוכרים יותר בבתי חב"ד הם ארוחות חגיגיות במועדים מיוחדים וקדושים ליהדות. מקום נפלא לחגוג את חגי ישראל או לערוך קידוש לפני כניסת השבת. הקסם שבבית חב"ד מדבר לא רק לקהל הדתי אלא לכל הישראלים אשר מטיילים תקופה ארוכה בחו"ל אשר מרגישים געגוע לישראל ולמנהגים היהודים שחלקם לוקחים כברורים מעליו, בסופו של דבר גם בחו"ל ישראלים מחפשים מקום אשר מציע מפגש עם ישראלים אחרים ותוכן יהודי המוכר לרבים מאתנו מהבית ומהווה אטרקציה מהנה ונעימה.

כך, תרמילאים ישראלים אשר נמצאים חודשים ארוכים במקומות רחוקים ונידחים בהודו, או בדרום אמריקה ובאינספור מקומות נוספים בעולם, יכולים לחוות ערב ישראלי – יהודי כהלכתו, ארוחת שבת או חג מסורתית, אוכל שמזכיר את הבית והרבה ישראלים ויהודים לדבר איתם במהלך הטיול בחו"ל.

אוכל כשר וסיוע חם לישראלים ויהודים

מלבד לארוחות חג ושבתות חגיגיות, אוכל כשר, עליו מקפידים ישראלים רבים בחייהם בארץ, אינו תמיד זמין כאשר מטיילים בחו"ל, חלק משומרי הכשרות נאלצים לאכול שימורים תקופה ארוכה במהלך הטיול, הפסקה לארוחה כשרה כהלכתה בבית חב"ד מחממת את הלב ומאפשרת להם לקחת סוג של אתנחתא מהסביבה והתרבות המקומית במקום בו הם מטיילים, בנוסף, שליחי חב"ד ידועים גם בנכונותם לסייע לישראלים ויהודים הזקוקים לעזרה. בית חב"ד המקומי יכולים לסייע לטיילים שאיבדו את המזוודה או שנפצעו חלילה, צערי  חב"ד גם עוזרים פעמים רבות לחיילים משתחררים שמתנסים בסמים ועלולים להיפגע נפשית, שליחי חב"ד תמיד יהיו שם ויתנו חיבוק החם והכוונה, אותם שליחי חב"ד הפזורים ביעדים רבים ושונים בעולם הצילו כבר אלפי מטיילים על ידי תמיכה נפשית יקרה מפז.

לסיכום, לבית חב"ד בחו"ל יתרונות רבים, רחוק מאוד מישראל ומהלחץ של היום יום של העבודה, חווים את היהדות בצורה חדשה ועמוקה ביותר אך מעל הכול מדובר בהרגשה – פגישה עם ישראלים ויהודים רבים אחרים הנמצאים גם כן בשלבים שונים של הטיול שלהם, והתכנסות סביב המכנה המשותף לכולנו, האווירה החמימה והנעימה נותנת הרגשה של בית, הרגשה אשר כל כך נחוצה כאשר נמצאים רחוק מהבית לאורך זמן, אבל למרות שבתי חב"ד נמצאים בכל מקום בעולם, הם לא יכולים לעזור במקרה שנזקקים חלילה לטיפול רפואי, לשם כך רוכשים מראש ביטוח נסיעות לחו"ל בשוק הביטוח, לכל מקרה שלא יהיה, הביטוח נסיעות כולל כיסוי להוצאות רפואיות והטסה רפואית בחזרה לארץ, הוצאות שיכולות להגיע לעלויות של עשרות אלפי דולרים, בנוסף הביטוח כולל איתור פינוי וחילוץ למקרה של אסון הטבע  או למקרה ונותק הקשר (כולל גם חילוץ לנפגעי סמים), ניתן לרכוש כיסויים נוספים בהתאם לאופי הנסיעה ולטוס לטייל ולראות את העולם עם שקט נפשי ובלי דאגות מיותרות.

בית חבד ניו זילנד

הכתבה בשיתוף שוק הביטוח- השוואת ביטוח נסיעות בקליק בין חברות הביטוח המובילות בארץ ומעבר לקניה און ליין, משווים וחוסכים בשוק הביטוח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.