ליאון על חילולי השבת במתחם התחנה: "לא אקח חלק בקרקס"

משה ליאון בהתייחסות לדיון על מתחם התחנה: "מטעים את הציבור – לא מנהלים עיר באמצעות קרקס פוליטי"

המועמד לראשות עיריית ירושלים, משה ליאון תוקף את חברי מועצת העיר החרדים בשל הדיון במועצת העיר ירושלים בעניין מתחם התחנה בעיר בשל חילולי השבת הנערכים במקום. "כמי שהיה שותף להקמת מתחם התחנה, צר לי שחלק מחברי המועצה מטעים את הציבור, מאחר ושאלת המשך פעילותו השוטפת של המתחם כלל לא על הפרק, אלא רק החלטה בנוגע להסדרת התב"ע לנתיב תחבורה ציבורית שעובר בסמוך לה, ושאליה הצטרפה שאלת השימושים השונים במתחם. אני שב וקורא לשמירה על הסטטוס קוו – ולפיכך החלטתי שלא אשתתף בדיון במועצת העיר".

"כפי שהודעתי כבר בשבוע שעבר, לא אקח חלק בקרקס הפוליטי הזה, שכל תכליתו לפלג ולסכסך בין הציבורים השונים בעיר. אני מבין שיש גורמים בעלי אינטרסים פוליטיים, ולהם אני אומר – לפעמים גם אמירת האמת היא אופציה. כך למשל, ראוי לציין שמתחם התחנה מחזיק ברישיון בתוקף לשימוש חורג עד למרץ 2019. כחלק ממדיניות אחראית, יש להסדיר את המתחם עם תב"ע לאזור ולא כחלק מדרך לנת"צ, זאת כחלק מתכנית שתפתח את המתחם כולו, כולל מתחם ה-JVP, עד לרחוב הרכבת והמדפיס הממשלתי".

ליאון הוסיף עוד כי "לאחר שערכתי התייעצויות רבות עם אנשי מקצוע ומומחים בתחום התכנון, אני לוקח אחריות מלאה על עמדתי זו, ומצהיר כי לאחר שאבחר לתפקיד ראש העיר, אדאג להסדרה מלאה של אזור הבילוי במתחם התחנה תוך שמירה על הסטטוס קוו ושימור המקום כפי שראוי לעשות – בין היתר על ידי הקמת צוות בו יהיה ייצוג לכלל המגזרים בעיר מתוך אמונה כי כל תושבי ירושלים זכאים ליהנות ממתחמי בילוי המתאימים להם".

היום יעלה שוב דיון במועצת העיר ירושלים בעניין מתחם התחנה בעיר שעורר סערה ומאבקים בציבור החרדי, בשל חילולי השבת הנערכים במקום.

היום יצביעו חברי המועצה בעניין המשך הפעלת המתחם התחנה הראשונה. הישיבה היום היא ישיבה מיוחדת, בעניין האם לאשר את המקום לשימוש חורג.

כבר כמה פעמים שנציגי הציבור החרדי ניסו לסגור את המקום בשבת. בפעם האחרונה לפני שנתיים, אבל לא הצליחו עד עתה. היום יהיה הניסיון האחרון, בשאלה האם יהיה ניתן למנוע חילולי שבת בעיר.

קיצוני החילונים בעיר יצאו בקמפיין ענק בכל הרשתות החברתיות בעד המשך חילולי השבת במתחם.

לפי הצפוי, אלו יהיו ההצבעות: 14 הצבעות הנציגים החרדים שכמובן מתנגדים, בהם 8 חברי אגודת ישראל-דגל התורה, 5 ש"ס ו-1 מסיעת בני תורה.

מולם צפויות 14 הצבעות מחברי המועצה החילונים שתומכים.

מול השיווין, יש עוד 3 הצבעות של הציבור הדתי לאומי: אריה קינג כבר הודיע כי יתנגד לחילולי השבת. באשר ליו"ר הבית היהודי בירושלים, חגית משה, יש לציין כי חבר 'הבית היהודי' יוסף קנדיאטי הוא מנהל התחנה, השאלה היא האם הוא ישפיע עליה להמשיך את חילולי השבת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.