ליברמן: "אסור לחזור על הטעות של עסקת שליט"

ליברמן אמר את הדברים הבאים בעקבות פרישתו של מי שהיה אמור לתווך בין ישראל לפלסטינים ע"מ להחזיר את גופות החיילים

שר הביטחון אביגדור ליברמן  הגיב הבוקר על פרישת המתאם לוטן: "אסור לחזור על הטעות של עסקת שליט. חשוב לשרטט גבולות גזרה ברורים למדינת ישראל ולשליחים מטעמה"

ליברמן אמר את הדברים הבאים בעקבות פרישתו של מי שהיה אמור לתווך בין ישראל לפלסטינים ע"מ להחזיר את גופות החיילים.

"אני מבקש להודות לליאור לוטן על עבודתו המסורה, מחויבותו ומאמציו. אני מקבל בהבנה ובאהבה את הביקורת של משפחות גולדין ושאול, וממשיך להיות מחויב באופן אישי להשבתם לישראל של הדר ואורון ושל אזרחינו המוחזקים ברצועת עזה בניגוד לדין הבינלאומי. אני רואה בכך חשיבות ערכית ומוסרית עליונה, בראש ובראשונה כלפי המשפחות, וכלפי צה"ל ומדינת ישראל.

"עם זאת, אסור לנו לחזור על הטעות בעסקת שליט. באותה עסקה שוחררו 1,027 מחבלים, בהם רוצחים ומשלחיהם, כולל מחמוד קוואסמה ששוחרר לרצועה ומימן את חטיפת שלושת הנערים, ויחיא סנוואר שמנהיג את חמאס ברצועת עזה. אותו סנוואר שמציב כיום דרישות נוקשות שלא מאפשרות להתקדם לעסקה כלשהי.

"חשוב לזכור עוד, כי 202 ממשוחררי עסקת שליט נעצרו מאז על ידי מערכת הביטחון על מעורבות בטרור, מתוכם 111 עדיין נמצאים בכלא הישראלי; ושבעה ישראלים נרצחו במעורבות ישירה או עקיפה של משוחררי אותה עסקה.

"לכן לפני מינוי מחליף לליאור לוטן, חשוב לאמץ את דו"ח שמגר במלואו, ובכך לשרטט גבולות גזרה ברורים למדינת ישראל ולשליחים מטעמה, ובעיקר לעמוד נחושים מול אויבינו, ולהבהיר להם שאין לנו כל כוונה להתפשר על ביטחון עם ישראל".

ח"כ זוהר הגיב על דברי ליברמן באומרו: "לא משנים את הכללים בזמן שחיילים מוחזקים בידי חמאס"

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) אמר בתגובה לדברי שר הביטחון אביגדור ליברמן המבקש כעת לאמץ את דוח וועדת שמגר לעניין השבויים והנעדרים בעקבות התפטרות המתאם ליאור לוטן.

ח״כ זוהר הוסיף: ״לא משנים את הכללים בזמן שיש חיילים בשבי. הדרישה של שר הביטחון שלא למנות מתאם איננה לגיטימית, היא משחקת ברגשות משפחות הנעדרים, אני קורא לרה״מ ולשר הביטחון לעמוד בהתחייבות ולמנות מתאם קבוע באופן מיידי״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.