ליברמן בגבול הצפון: נדאג לדרכי מילוט בעת מלחמה

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, סייר הבוקר בישובים צמודי הגדר בגבול הצפון, על מנת לעמוד על התקדמות התכנית שיזם למיגון ישובי הצפון

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, סייר הבוקר בישובים צמודי הגדר בגבול הצפון, על מנת לעמוד על התקדמות התכנית שיזם למיגון ישובי הצפון ושאושרה לאחרונה בקבינט. שר הביטחון ביקר בין השאר במטולה, בקרית שמונה, בזרעית ובשלומי- שם קיים מפגש עם ראשי מועצות מהצפון.

השר ליברמן אמר בתום המפגש:"סיירתי לאורך גבול לבנון, כשהמטרה היא לבחון את כל הישובים צמודי הגדר, קודם כל, ובנוסף קיימתי מפגש עם ראשי הרשויות בקו העימות, בדגש על הישובים במרחק של עד 9 ק"מ מהגבול.
קודם כל, מבחינת סדר העדיפויות של משרד הביטחון: השנה הגדרנו 21 ישובים צמודי גדר כיעד ראשוני בחשיבותו, מבחינת הטיפול וההשקעה של פיקוד העורף, של רח"ל, של כל הגופים הקשורים לטיפול בישובים צמודי הגדר. אנחנו גייסנו השנה כ-220 מיליון שקל לכל הטיפול, גם בישובים צמודי הגדר וגם בכל המקלטים הציבוריים וכל מוסדות החינוך והרווחה בטווח של עד 9 ק"מ מהגבול ואפילו עד ל-20 ק"מ מהגבול.

ליברמן הוסיף: "אנחנו מתכוונים לטפל בכל המרכיבים; התראה, דרכי מילוט, מערכות התראה וכמובן מקלטים. בשלב השני אכנס גם לטיפול בממ"דים ולכל בית למעשה, לכל תושב בקו העימות ולישובים צמודי הגדר, חייב להיות גם ממ"ד צמוד ולא רק מקלט ציבורי".

ליברמן נשאל על כך שאמר בראיון לידיעות כי הוא יודע מי יהיה הרמטכ"ל הבא. מתי אנחנו נדע? והשיב "כשכולם ידעו גם אתה תדע ולא שנייה אחת קודם. אבל, מעבר לזה אם כבר הזכרת, מה שחשוב זה לשים לב לכל השינויים מעבר לגבול, אני מתכוון למה שקורה בסוריה. אנחנו רואים התכנסויות שונות במקומות כאלו ואחרים, גם באנקרה, גם בטהראן, גם בז'נבה, גם במקומות נוספים, מדברים אחרי הקרב על אידליב על העיצוב מחדש של סוריה.

מבחינתה של מדינת ישראל, עם כל הכבוד וכל ההערכה לכל ההסכמים וכל ההבנות- אותנו זה לא מחייב. מה שמחייב אותנו זה אך ורק האינטרס הביטחוני של מדינת ישראל. כל שאר ההבנות וההסכמות שמגיעים אליהן בכל מיני מקומות, פשוט מבחינתנו לא רלוונטיות. ואנחנו נקפיד על קוצו של יוד לשמור על כל ההסכמים הקודמים ועל האינטרס הביטחוני הישראלי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.