ליברמן בשדרות: "חמאס מוביל אותנו למלחמה"

בשיחה עם תושבים שקיים הבוקר בשדרות הודה ליברמן כי "הבעיה האמתית היא שחיקה בהרתעה ותחושת הביטחון בעוטף עזה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן הזהיר במהלך סיור בשדרות את החמאס מפני מבצע צבאי נרחב בעזה. בשיחה עם תושבים שקיים הבוקר בשדרות הודה ליברמן כי "הבעיה האמתית היא שחיקה בהרתעה ותחושת הביטחון בעוטף עזה".

"כולנו ראינו בעיתונים שבגלל עפיפונים ובגלל שרפות לא יוצאים למלחמה", הבהיר ליברמן בפתח דבריו. "למרות שכל בן אדם סביר שרואה את החורש הטבעי שרוף מבין שהמצב הוא בלתי סביר. אנחנו מתנהלים באחריות ובאיפוק, למרות שהבעיה האמתית היא שחיקה בהרתעה וכמובן תחושת הביטחון, שהיא לא פחות חשובה מהביטחון עצמו".

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון הסביר שמדובר במציאות "בלתי נסבלת" אך הבהיר כי ראשי חמאס "מובילים אותנו בכוח למצב של אין ברירה, שאנו נצטרך לצאת למבצע צבאי רחב וכואב, לא רק למראית עין. אני חושב שכל האחריות במקרה הזה היא על ראשי החמאס, אך לצערי גם תושבי עזה מן המניין יצטרכו לשלם את המחיר".

ליברמן קרא לתושבי העוטף ואמר "להפעיל לחץ על החמאס לשנות את הכיוון", וציין כי ניתן מבחינתו לחזור למציאות אזרחית סבירה ולהקלות כלכליות בתמורה להפסקה מוחלטת של הטרור ופרובוקציות. עוד הדגיש ליברמן בדבריו כי מי שמשגר את העפיפונים הם לא ילדים או ציבור עממי אלא "ראשי החמאס שמובילים את השרפות, את העפיפונים ואת החיכוך על הגדר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.