ליברמן גילה: כבר בחרתי את הרמטכ"ל הבא

המועמדים עדיין לא יודעים, ליברמן כן: "בחרתי את הרמטכ"ל הבא", סיפר בראיון ל'ידיעות'. "בדיונים עם אנשי צבא אני שומע יותר מדי ביטויים כמו 'משמעות משפטית'. הערך החשוב בעיני זה ניצחון", אמר

הרמטכ"ל גדי איזנקוט יסיים בסוף השנה את כהונתו. ארבעת המועמדים להחליפו הם סגן הרמטכ"ל, אלוף אביב כוכבי, קודמו בתפקיד אלוף יאיר גולן, והאלופים ניצן אלון ואייל זמיר. הם עוד לא קיבלו הודעה מי הרמטכ"ל הנבחר, אך מסתבר ששר הביטחון ליברמן כבר יודע.

"כבר החלטתי על מי אמליץ לתפקיד הרמטכ"ל הבא וגם החלטתי מי יהיה סגנו", גילה שר הביטחון בראיון ל"ידיעות אחרונות" שיתפרסם מחר.

לקראת המינוי התייעץ ליברמן עם שורה של בכירים במערכת הביטחון. "לכל המועמדים יש יתרונות וחסרונות", אמר בראיון. "אני חיפשתי אדם שידבר איתי במונחים של הכרעה וניצחון. בדיונים עם אנשי צבא אני שומע יותר מדי ביטויים כמו 'זירה מדינית' ו'משמעויות משפטיות'. הערך הכי חשוב בעיני זהו ניצחון, לא הסברים".

ליברמן, שאיים בעבר לחסל את איסמעיל הנייה תןך 48 שעות מכניסתו לתפקיד, אומר כעת כי הפלת משטר החמאס על ידי העם בעזה עדיפה על הפלתו באמצעות צה"ל. "קיימות שתי אופציות: להפיל את חמאס באמצעות צה"ל ולשלם מחיר לא פשוט, כולל הצורך לשלוט בעזה, או לנסות להביא למצב שהאזרחים בעצמם יפילו את השלטון. הדרך השניה מבטיחה הרבה יותר יציבות", דברי ליברמן.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.