ליברמן: גפני מעביר כספים לאחמד טיבי

ליברמן טוען כי אין לו כל בעיה עם הציבור החרדי רק עם גפני אותו הוא מאשים שמעביר כספים למגזר הערבי. גפני בתגובה אומר כי לא שווה לו לתקוף את החרדים. "אפילו לפיד מבין את זה". {אויב החרדים?}

הכל התחיל כאשר ליברמן עלה להציד במליאה את הצעת החוק שלו המבקשת להתיר לרבני ערים לגייר. ח"כ גפני תקף את ליברמן בחריפות וצעק לעברו: "אתה יותר גרוע מלפיד". ליברמן ענה לגפני בתגובה: "אני מבין שאתה צריך מצביעים", על כך השיב לו ח"כ משה גפני: "לי לא חסרים קולות. למפלגה שלך דרושים מצביעים".

בראיון לאבי בלום ברשת "קו עיתונות" אומר ליברמן "אין לי שום בעיה עם הציבור החרדי. לא עם המפלגות החרדיות, לא עם חברי הכנסת החרדים שאני איתם בקשר יומיומי. יש לי בעיה אישית עם משה גפני שהפך את ועדת הכספים לסניף של הרשימה הערבית המאוחדת".

לדבריו, "גילינו כל מיני דילים ועסקאות שגפני עושה מול הערבים, בעיקר מול אחמד טיבי. בכל העברה הוא מכניס את אחמד טיבי, את אותו עוכר ישראל שהיה יועצו של ערפאת. זה מה שמרגיז אותי אצלו. בכל פעם שיש העברה לניצולי שואה או לעיירות פיתוח תמיד יש גם העברה לאחמד טיבי".

ליברמן מספר כי "ביום השבע-ברכות של דרעי שבו כולנו השתתפנו עצרתי העברה שביקש אחמד טיבי בוועדת הכספים. גפני פגש אותי בירכתי המליאה בכנסת. הוא אמר: 'זאת בקשה אישית שלי. אני מאוד מבקש ממך לא להפריע להעברת התקציב הזה'. אמרתי לו: אני לאחמד טיבי לא מעביר אפילו גרוש אחד. ביום רביעי בלילה כשפגשתי אותו ביציאה מהשבע ברכות של דרעי והוא נכנס הוא הסתכל עלי במבט נוקב, הבנתי שהוא מכין מתקפה נגדי".

במענה לטענה כי גפני אומר בקול את אשר שאר חברי הכנסת החרדים אומרים בשקט אומר ליברמן כי זה לא נכון. לדבריו, "אני אומר את אותם דברים שאמרתי גם כשישבתי בממשלה עם החרדים. גפני תקף אותי בגלל מה שהיה עם טיבי ועשה שימוש כביכול בהצעת חוק לגיור באמצעות רבני הערים שהגשנו. נאמתי במליאה ובאותה שעה אף חבר כנסת חרדי לא נכח באולם".

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף וטען כי "אני בניגוד ללפיד תמיד הבהרתי שאנחנו נגד הפרדת דת מהמדינה. אני יהודי מאמין, אשתי 'דוסית', מעולם לא הייתה לי בעיה עם החרדים, אני זה שניהלתי את המגעים להכנסתם לקואליציית ביבי הראשונה ואני זה שהתנגדתי בתחילת הקדנציה הקודמת להדרת החרדים".

ליברמן מוסיף כי "שיתפנו פעולה בעבר ואני לא פוסל שיתוף פעולה עתידי. אלא מה? שאת ההתחשבנות שלו עם טיבי בוועדת הכספים אני לא מוכן לסבול. לא בחרתי להפוך את המלחמה לאישית, אבל ברגע שהוא תקף, הגבתי. פראייר אני לא". לסיום הוא מרגיע כי לא יתייחס בבחירות הבאות לחרדים אלא יתייחס לסוגיות בטחוניות בלבד במהלך הקמפיין של ישראל ביתנו.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני אמר בתגובה בראיון לאבי בלום, "הרי לכולם ברור שהסיפור עם טיבי בוועדת הכספים הוא לא העניין. בוועדה אני ענייני ואיווט יודע זאת היטב. הוא עצמו בא וביקש שאדאג להטבות מס לקצרין ולצפת שבהן מכהנים ראשי ערים מטעמו. דאגתי להן והוא עמד בוועדה ושיבח. תקפתי אותו בגלל סיבה אחת ויחידה: אני עובד עבור החרדים כמו רובוט. אין אצלי שירקעס ושיקולים אחרים. מי שעם החרדים אני איתו, מי שתוקף אותנו, אני נגדו. איווט תקף ואני איני מהשותקים".

גפני הוסיף: "אני מודע לניסיון של ליברמן להפריד בין הבעת עמדותיו הלעומתיות נגד הציבור החרדי לבין קשר אישי עם חברי הכנסת החרדים. הוא אמר לי בעבר, 'זה טוב לכם. אני לוקח קולות מלפיד'. השבתי לו: אם התוצאה היא שעובר חוק גיוס עם סנקציות פליליות, כבר עדיף לנו שהקולות ילכו ליאיר לפיד. באמת שאין לי כלום נגדו, הלכתי איתו בירושלים, אני הבאתי קולות והוא לא. אבל איווט עמד במליאה ותקף. אמרתי, עד כאן. אני מקווה גם בשבילו שהוא לא יתמיד בזה ולא יהפוך את החרדים למטרה. זו תהיה טעות אלקטורלית וטעות אישית. אפילו לפיד הבין שזה לא משתלם, ועם ליברמן לעומת לפיד, היו לנו החרדים ולי אישית במשך שנים יחסים טובים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איווט שם רשעים יירקב רודף החרדים מנסה לגזור קופון על חשבוננו עדיף יותר להעביר לערבים אוייבי ישראל מאשר מאשר להעביר לליברמן אוייב הקב"ה וישראל!

    פוליגרף |
    הגב