ליברמן הגיע למשרד החוץ: כמה טוב לחזור הביתה!

 יממה לאחר השבעתו שר החוץ אביגדור ליברמן שוחח עם העובדים במשרדו ואמר "כמה טוב לחזור הביתה. נכנסתי ללשכה ומצאתי כמו שהשארתי. אפילו אותו עט באותו מקום. במשך עשרת החודשים האחרונים עשיתם עבודה מדהימה ועמדתם במשימות במצב לא פשוט. מגיעה לכם תודה על ששמרתם על המשרד ותרמתם את תרומתכם למדינה".

ליברמן  התייחס לבעיות התקציב ואמר שחייבים לטפל בו. "המסמך הראשון שחתמתי עליו הוא תקציב הנסיעות של משרד החוץ". ליברמן אמר "בקיצור, איך אמר המשורר, קדימה, רבוטה, עבודה. שיהיה לנו בהצלחה".

ליברמן נפגש עם שגריר ישראל דן שפירו ואמר כי "היחסים עם ארה"ב הם האבן המרכזית ובלי זה אי אפשר לתמרן בעולם העכשווי. כל חילוקי הדעות לא היו צריכים להישמע כפי שהם נשמעו בחוץ, ויש להרגיע בזה. זה היסוד של יחסי החוץ שלנו והיחסים טובים ויציבים. חילוקי הדעות הם טבעיים והתחילו לפני '48".

סגן שר החוץ, זאב אלקין, בירך את ליברמן בטקס ואמר "בעצם היית צריך להמשיך ברצף במשרד וחבל שהמשרד היה צריך לתפקד ללא שר. קולך היה חסר בקבינט ובממשלה. המשרד תפקד בהיעדרך מול אתגרים לא פשוטים. ואני מקווה שתסייע לסיים את הסכסוך העבודה כדי שהעובדים יוכלו לתפקד למען מדינת ישראל".

הוא הוסיף כי "התמודדנו מול אתגרים מדיניים לא פשוטים ולמרות הדיבורים על בידוד מדיני לא היה שבוע שלא ביקרו כאן מנהיגים ובכירים מהעולם. הצלחנו להכניס את החיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור של אירופה. הדבר החשוב שמעתה והלאה קולו של משרד החוץ יישמע במקום שהיה חסר – במקום קבלת ההחלטות. אני מודה לך גם שהבקשה הראשונה בעניין משרד החוץ הייתה להחזיר אותי לתפקיד סגן השר, בקשה שאושרה הבוקר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.