ליברמן ביקר בבית הקפה (וידאו)

קצת לפני ישיבת הקבינט הגיע שר הביטחון לזירת הפיגוע בת"א וביקר בבית הקפה "באתי להצדיע לתל אביבים, לא אפרט על הצעדים שאנחנו מתכוונים לנקוט". { "לא נעבור בשתיקה"}

יממה לאחר הפיגוע הרצחני בתל אביב, שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיע הבוקר (חמישי) למתחם שרונה בתל אביב וביקר בבית הקפה בו התרחש פיגוע הטרור.

"אין לי כוונה להסתפק רק בדיבורים", הבהיר ליברמן שדקות לאחר מכן נכנס לישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני בקריה בתל אביב.

צפו באדיבות רשת

"באתי להצדיע לתל אביבים שסופגים אירוע לא פשוט פעם נוספת ולמרות זאת יודעים לחזור לחיים", אמר ליברמן. "אני לא מתכוון לפרט על הצעדים שאנחנו מתכוונים לנקוט אבל אני לא בטוח שאין לי כוונה להסתפק רק בדיבורים".

השרים בליכוד קראו לצאת לפעולה תקיפה, השר ישראל כ"ץ קרא לתגובה תקיפה נגד מבצעי הפיגוע. "הרצח השפל שאירע אתמול בלב ת"א מחייב תגובה חריגה, קשה וכואבת", כתב. "הכפר יטא, שממנו יצאו המחבלים, חייב לקבל טיפול שורש מונע שייזכר בהיסטוריה של הכפר במשך שנים רבות. מי שנותן מחסה וגיבוי לטרור- הוא חלק מהטרור".
"חייבים לזרז חקיקת חוק גירוש משפחות מחבלים אותו יזמתי- כדי להגביר את ההרתעה", הוסיף כ"ץ. "אם שני המחבלים שבתמונה היו יודעים שמשפחתם המורחבת הייתה מגורשת עוד אתמול בלילה לסוריה, או לעזה- היו חושבים פעמיים אם לבצע את הרצח. עכשיו ישבו בכלא כגיבורים ויחכו לעסקה הבאה".

שר המדע אופיק אקוניס, קרא להרוס מיידית את ביתו של המחבל. "עוד היום צריך להרוס את בתי המחבלים ולגרש את משפחותיהם", אמר אקוניס. "יש לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים ולפגוע בטרוריסטים המתועבים הללו, בהם ובשולחיהם, לפני שהם פוגעים באזרחי ישראל".

גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הגיע למתחם שרונה וקרא לשמירה על קור רוח ושיבח את פעולות כוחות הביטחון. "זה יום קשה נוסף עבור אזרחי ישראל", אמר. "צריך להבין שאין לנו כיפת ברזל נגד הטרור. אני מוכרח לומר שאין פתרונות קסם, אנחנו נמצאים במצב שבו אנחנו צריכים לסמוך על כל אלה שפועלים למעננו ובשמנו בכל מערכות הביטחון.

הנשיא הוסיף: "אנחנו צריכים ליצור מערכת יחסים שתאפשר לכולם לחיות בשלווה בארץ אליה חזרנו, אינטרס משותף. כרגע אנחנו נמצאים במערכת שבה אותו טרור רוצה לשלול כל אפשרות של איזושהי הבנה בינינו לשכנינו הפלסטינים".

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג שהגיע למתחם הבוקר, אמר, "באנו לכאן לומר שהחיים ממשיכים שהטרור לעולם לא יגבר עלינו שאנחנו צריכים לתת דוגמה שוב ושוב לכך שהחיים בעיר הזו ובכל רחבי מדינת ישראל נמשכים תמיד וששום טרור לא יוכל לנו לעולם בשום צורה ואופן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.