ליברמן והרמטכ"ל ירדו לדרום: "ערוכים למלחמה"

שר הביטחון ליברמן התייחס להסלמה בדרום במהלך ביקורו באוגדת עזה: "צה"ל מוכן וערוך לכל משימה שנטיל עליו – אנחנו נקבע את כללי המשחק ולא אף אחד אחר"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר הבוקר (שלישי) בדרום הארץ והתייחס במהלך תרגיל של עוצבת אוגדת עזה למתיחות ברצועה: "אם נאלץ לצאת למערכה – אנחנו נוכל להכריע כל אויב. צה"ל יודע מה לעשות, איך לעשות ומתי לעשות. אנחנו נקבע את כללי המשחק ולא אף אחד אחר".

כשהוא מלווה ברמטכ"ל, גדי איזנקוט, ובאלוף פיקוד הדרום, הרצי הלוי, התרשם ליברמן מניהול התרגיל. "צה"ל מוכן וערוך לכל משימה שנטיל עליו", אמר ליברמן. "ביקרתי בתרגיל, פגשתי את המפקדים והלוחמים, התרשמתי מאוד מהמוכנות ומהמוטיבציה".

בצהל מרוצים מהירידה במספר השריפות, הבוקר תועדה שרפה נוספת בשדה פתוח סמוך לנתיב העשרה. בשירותי הכבאות בודקים אם מדובר בשרפה שנגרמה כתוצאה מבלון תבערה.

קצין בכיר בצה"ל הביע שביעות רצון מהירידה בכמות השרפות בגבול. "כבר יום שלישי שרואים ירידה משמעותית במספר הבלונים שנשלחים לישראל", אמר הקצין. עוד הוא הוסיף: "אנחנו רואים שכבר כמעט לא נעשה שימוש בעפיפוני תבערה. חמאס מבין שהם פחות אפקטיביים מבחינתו, ולכן הוא מתרכז רק בבלונים שיכולים להגיע למרחקים גדולים. בעקבות כך יש ירידה במספר מוקדי השרפות".

גורמים צבאיים העריכו בשיחות סגורות כי רה"מ לא יצא למלחמה על עפיפוני תבערה. עם זאת, ראש הממשלה לא מהסס לאיים ב"תחזיקו אותי" (כיפות ברזל, סגר, צמצום הדייג) בכדיי שחמאס ירגיע את ילדי הקייטנות שזורקים עפיפונים לעבר הרצועה. כפי שהדברים נראים חמאס מפנים את האיום ונזהר לא לגלוש למלחמה, אם כי, כל תגובה יכולה להבעיר מחדש את הגזרה הדרומית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.