ליברמן חותך שמאלה: "לדחוף לפתרון שתי המדינות"

כמה ימים לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ איפשר לישראלים להשתעשע בקבורת חזון שתי המדינות, שר הביטחון ליברמן הצהיר היום (ראשון) על תמיכתו בהקמת מדינה פלסטינית. "לדעתי צריך לדחוף לפתרון שתי המדינות".

כמה ימים לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ איפשר לישראלים להשתעשע בקבורת חזון שתי המדינות, שר הביטחון ליברמן הצהיר היום (ראשון) על תמיכתו בהקמת מדינה פלסטינית. "לדעתי צריך לדחוף לפתרון שתי המדינות", אמר ליברמן בכנס מינכן לביטחון.

ליברמן  התייחס לנושא האיום האירני וקרא לניצול ההזדמנות לשיתוף פעולה אזורי.

ליברמן אף האשים את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שסירב לחתור להסכם גם מול ממשלות קודמות"השאלה היא מה קרה כשכיהנו ממשלות קודמות", אמר ליברמן. "ראינו את אבו מאזן מסרב לחתום על הסכמים, כשהיו ממשלות שמאל – אולמרט ולבני. כך גם היה ערפאת וברק. לדעתי צריך לדחוף לפתרות שתי מדינות, כשהעקרון חייב לכלול חילופי אוכלוסיה ושטח".

ליברמן קרא לעולם הערבי לסייע בהשגת פתרון מדיני. "יש בעיה אחת – לפלסטינים אין אפשרות לחתום על הסכם עם ישראל, זה דורש התערבות אזורית", טען. "העולם הערבי יפעל לצד הפלסטינים".

ליברמן התייחס גם לאיום האירני וטען כי זה המכשול העיקרי עבור השלום "יש לנו שלושה דברים שמטרידים אותנו: אירן, אירן ואירן", אמר. "יש לה שאיפות גרעיניות, והיא שולחת נשק לתימן לבנון וסוריה".

"אירן מערערת את הביטחון בכל האזור", אמר. "הכול תחת מטרייה של ארגוני טרור שהממשל האירני מפעיל במקומות שונים במזרח התיכון. מאז שנחתם ההסכם. יותר מ-600 אנשים הוצאו להורג על ידי הממשל האירני – הכי הרבה בעולם. זו תמונה ברורה במזה"ת – לראשונה מאז 1948 העולם הערבי מבין שאירן היא האיום ולא ישראל. זו הזדמנות, אנחנו רוצים דיאלוג. הסיפור במזרח התיכון הוא של קיצונים נגד מתונים, ולא יהדות נגד האסלאם".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הבנאדם קוקו עם תעודות.
  יש גבול כמה אפשר להשתנות מהאופוזיציה לקואליציה.
  אין לזה הסבר מדעי ברור.
  רק שלב מלכים ביד ה'.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב