ליברמן ימונה לשר הביטחון – בוז'י חוזר מובס לאופוזיציה

לאחר פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בה הציע לו נתניהו את תיקי הביטחון והקליטה, עדכן ראש הממשלה את שר הביטחון יעלון בפרטי הפגישה. במקביל, ועל רקע הדברים, גורם בכיר במפלגת הבית היהודי אמר היום (רביעי) כי "הגיע הזמן שיעלון יפנה באיחור ניכר את משרד הביטחון"

לאחר פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בה הציע לו נתניהו את תיקי הביטחון והקליטה, עדכן ראש הממשלה את שר הביטחון יעלון בפרטי הפגישה. במקביל, ועל רקע הדברים, גורם בכיר במפלגת הבית היהודי אמר היום (רביעי) כי "הגיע הזמן שיעלון יפנה באיחור ניכר את משרד הביטחון".

נתניהו שוחח עם יעלון והודיע לו כי הציע את תיק הביטחון לליברמן. אם תיכנס ישראל ביתנו, צפוי השר זאב אלקין לקבל את תיק הכלכלה המקוצץ (תעשייה ומסחר), לאחר שתיק העבודה יימסר לשר חיים כץ. מהליכוד נמסר באופן רשמי לאחר הפגישה: "הפגישה הייתה עניינית, התנהלה ברוח טובה ובסופה הוחלט על הקמת צוותי משא ומתן. ראש הממשלה מעדכן את ראשי הקואליציה בפרטים". השר יריב לוין אמר לאחר הפגישה: "אני מברך על ההתקדמות החיובית במגעים להצטרפות ישראל ביתנו לממשלה. אני משוכנע שנוכל להגיע להבנות ולהסכמות בנושאים החשובים על סדר היום".

מוקדם יותר הרצוג אמר במסיבת העיתונאים שכינס כי "מסיבת העיתונאים של ליברמן חידדה לנתניהו את הבחירה ההיסטורית שכעת מונחת על כתפיו, או לצאת למלחמה בניצוחם של שליברמן ובנט או לצאת למסע של תקווה עבור על אזרחי המדינה".

"כפי שבעבר לא הזיזו אותי עם איומים וגידופים, כך גם הפעם. זו הסיבה שעד היום אין הסכם קואליציוני עם נתניהו", טען הרצוג, "אם הוא רוצה להכניס את ליברמן לממשלה שיכניס אותו ואנחנו נפרק אותה מהאופזיציה, אם הוא יכבד את הדרישות שלנו".

על דברי נשיא מצרים א-סיסי אמר הרצוג כי "יש הזדמנות היסטורית להתפתחות נדירה שיכולה לשנות את פני המצב במזרח התיכון". והמשיך: "נשיא מצרים ביטא משהו שנמצא מתחת לפני השטח מזה חודשים רבים אבל האחריות לממש אותה היא כרגע אצל נתניהו".

במקביל, קריאות ראשונות במפלגת העבודה להתפטרות הרצוג: חברת הכנסת סתיו שפיר אמרה: "מי שהיה שותף לזחילה המביכה הזו לממשלה צריך ללכת הביתה". חבר הכנסת מיקי רוזנטל הוסיף: "המפלגה לא תוכל להשתקם אם לא תניח את המפתחות."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.