ליברמן ל'אקטואליק': "אם לא הייתי נלחם – חוק הגיור היה עובר"

השר ליברמן התייחס במהלך ישיבת הסיעה להצלחתו לבלום את חוק הגיור, על מתווה הכותל, ועל התהליך המדיני. צפו

לאור הסיכומים השקטים בין ראש הממשלה למפלגות החרדיות על הקפאת מתווה הגיור, התייחס השר ליברמן להצלחתו לבלום את חוק הגיור במערכה מול הח"כים החרדים ,על מתווה הכותל, ועל התהליך המדיני.

במענה לשאלת הכתב הפוליטי של 'אקטואליק', על הצלחתו לבלום את חוק הגיור השיב ליברמן: "אם לא היה את הערר של שרת הקליטה שלנו החוק היה כבר עולה ועובר בקריאה ראשונה, נלחמנו על זה  והצלחנו", אמר ליברמן בישיבה הסיעה, ונשמע כשהוא מרוצה מעצמו.

שר הביטחון המשיך ומתח ביקורת על חברי הכנסת החרדים, שלדבריו מעוררים ריב ומדון בקואליציה: "לי נראה שבקואליציה הזו אנשים קמים בבוקר ומחליטים לריב, לא יתכן שהחרדים יעשו מה שהם רוצים בלי לשוחח איתנו קודם, לא מבין מה השינוי הדרמטי הרי גם במתווה הכותל הממשלה הזו אישרה אותו בפבואר הקודם, ובדקתי אם מנדלבליט חזר בשאלה ואמרו לי שלא, אז אין לי מושג למה התחרטו שוב פעם".

על הנושא המדיני אמר ליברמן: "הנושא של הסדר איזורי זה מפתח לפתרון במזרח התיכון, הם מנסים כבר מ-93 ולא מצליחים – לכן אני חושב שצריך להגיע לנורמליזציה קודם עם העולם הערבי ואחר כך לפתור את הבעיה הפלסטינית", הוא אמר.

כפי שפרסמנו, לאור הסיכומים של ראש הממשלה עם הסיעות החרדיות על דחיית חקיקת החוק הגיור, המדינה הגישה לבג"ץ הודעה ובקשה משותפת לה ולעותרים בעניין סוגיית הגיור, שלא להכריע בעתירות עד ליום 1.1.18, במקביל להתחייבות הממשלה להשעות כל מהלך לשינוי החקיקה בכנסת בתחום הגיור בתקופה זו.

בהודעה נאמר, כי "הסכמות אלו נועדו לאפשר קידום גיבוש הסכמות, ועל מנת לנסות להגיע לפתרון המחלוקות בנושא הגיור בישראל מתוך הסכמה רחבה, בשל הצורך לשמור על אחדות העם היהודי. ראש הממשלה הודיע כי לשם כך הוא יקים בהקדם האפשרי צוות לגיבוש המלצות להסדר בסוגיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.