ליברמן לא ממצמץ: "ירי לישראל ייענה בתגובה חריפה ועוצמתית במיוחד"

לאחר שנים של רפיסות מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ויעלון שהגיבו בסלחנות לטפטופים מרצועת עזה, הגיע מלך חדש למשרד הביטחון, שמשנה את כללי המשחק ברצועה: "ירי לשטחה של ישראל ייענה מעתה בתגובה חריפה ועוצמתית במיוחד", התייחס הבכיר הביטחוני.

לאחר שנים של רפיסות מצד ראש הממשלה  בנימין נתניהו ויעלון שהגיבו בסלחנות לטפטופים מרצועת עזה, הגיע מלך חדש למשרד הביטחון, שמשנה את כללי המשחק ברצועה: תקיפה מסיבית על טיל אחד: המשוואה השתנתה.

מי שאחראי לשינוי כללי המשחק,  שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (שלישי) למתיחות בדרום ואמר כי "מי שמדבר על הסרת המצור ועל הקלות, צריך לעשות זאת במסגרת פירוז".

"אתם מכירים את דעותיי – מה שצריך להבין הוא שהגישה שלי היא שיקום תמורת פירוז. אנחנו לא יכולים לצפות שמדינת ישראל תאפשר להם להתחמש ולשדוד כסף מאזרחי עזה. לאן הולכים כספי המסים? הם לא הולכים לרווחת תושבי עזה ולבניית בניינים. הם בונים מנהרות".

"70% מהמסים הולכים לבניין הכוח וחימוש: הם יודעים שאם יהיה משבר, מדינת ישראל האו"ם והאיחוד האירופי ידאגו להם. הם לא רוצים לדאוג לתושבים, אלא לרקטות ומנהרות", סיכם. אמש אמר גורם בכיר במערכת הביטחון כי "משוואת התגובות של צה"ל מול עזה השתנתה – וכדאי שכולם יתרגלו לשינוי הזה".

"ירי לשטחה של ישראל ייענה מעתה בתגובה חריפה ועוצמתית במיוחד", התייחס הבכיר הביטחוני.

במקביל בחמאס שיגרו מסר מרגיע: מחמוד א-זהאר, דובר הארגון, אמר: "מטרתנו היא שחרור פלסטין ולא להגיב לפעולות. כלומר, אנחנו מתכוננים לשחרור פלסטין".

עם זאת, א-זהאר הדגיש כי אין בכוונת חמאס לעבור לסדר היום על התנהלות ישראל: "במהלך התקופה הזו, אם ינסה האויב הציוני להתגרות בנו, אנחנו נגיב באופן המתאים. עם זאת, לא נסטה ממטרתנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.